Kredi Kartı Borç Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kredi kartı borç yükü kişilerin omuzlarında bulunan yükü her geçen gün daha da arttırıyor. Ülkemizde 500 milyar TL’yi aşkın kredi kartı borç miktarı bulunuyor. Başbakan Binali Yıldırım, hükumetin bu durumun bilincinde olduğunu ve en yakın zamanda gerekli düzenlemelerin yapılarak, kredi kartı borçlarının 72 aya kadar yapılandırılacağını açıklamıştı. Kredi kartı borç yapılandırma başvuruları bugün nihayet başladı. Bundan sonra ödemekte zorlandığınız tüm kredi kartı borçlarınız bankalar tarafından 72 aya kadar yapılandırılabilecek. Kredi kartı yapılandırma şansından faydalanmak için herhangi bir üst veya alt limit de belirlenmemiştir. Kredi kartı borcunuzun olması ve sizin bu durumdan faydalanarak borcunuzu yapılandırmak istemeniz yeterlidir. Yani kredi kartı borcunuz bulunuyorsa ve bu borcu ödemekte güçlük çekiyorsanız, borcunuzu rahat bir şekilde yapılandırabilirsiniz.

Kredi Kartı Borcu Yapılandırılması Nasıl Yapılır?

Ülkemizde kredi kartı borcunu ödeyemediği için yasal takibe intikal etmiş ve halen yasal takibi devam eden 2 milyon 100 bin kişi bulunmaktadır. Milyonlarca kişi için fırsat niteliğinde olan borç yapılandırma yasasından yararlanan kişiler rahat bir nefes alacaklar. Borçları 72 ay varan vade seçenekleri ile yapılandırılacak. Peki kredi kartı borcu yapılandırılması nasıl yapılır?Kredi kartı borcunuzu yapılandırmak için, borcunuzu yapılandıracağınız banka ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Bankalar genel olarak bu tür durumlarda ayrı bir birim kurmakta ve borçların yapılandırma işlemlerini bu birime aktarmaktadır. Bu sebepten dolayı bankanızın müşteri hizmetlerini aradığınızda bankanın ilgili birimine aktarılacak ve borç yapılandırma için gerekli prosedürleri öğrenebileceksiniz. Bankalar bu tür durumlarda oldukça kolaylık sağlamaktadırlar.

Bazı bankalar kredi kartı borcu taksitlendirme imkanına uymayı halen reddediyorlar. İlgili yasa çerçevesinde her banka bu yasaya uymak ve kredi kartı borçlarını 72 ay vadeye varan seçenekler ile yapılandırmak durumundadır. Şayet çalıştığınız banka bu duruma uymamakta ısrar ediyorsa, BİMER üzerinden ilgili banka için hemen şikayetinizi gerçekleştirin ve bankanıza da bu durumu bildirin.

Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Fibabanka, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası, İş Bankası, Denizbank, Finansbank, HSBC, Garanti Bankası gibi tüm bankalarda yapılandırma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.


DİĞER AF HABERLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, af haberleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan af haberleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.