2023 KPSS Sınav Ücreti Ne Kadar?

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalıştırılacak olan personeli seçmek için yapılan bir dizi sınav olan KPSS sınavına 2023 yılında da milyonlarca adayın katılması bekleniyor.  Memur olabilmek ve herhangi bir devlet kurumunda çalışabilmek için KPSS başvurusu yapacak olanlara ise 2023 yılında bir sürpriz bekliyor. KPSS sınavına katılmak isteyen adaylardan, ÖSYM tarafından açıklanan bilgilere göre oturum başına 40 TL ücret talep ediliyor. Yani 2023 Kamu Personeli Seçme Sınavı için tüm oturumlara katılmak isteyen bir aday aşağıda belirtmiş olduğumuz ücretleri ödemek durumundadır.

  • Genel Yetenek-Genel Kültür : 14 Temmuz 2023, Saat: 10.00, 130 dakika, 40,00 TL
  • Eğitim Bilimleri : 14 Temmuz 2023, Saat: 14.30, 100 dakika, 40,00 TL
  • KPSS Lisans Alan Bilgisi Birinci Gün 20 Temmuz
  • KPSS Lisans Alan Bilgisi İkinci Gün 21 Temmuz
  • ÖABT : 28 Temmuz 2023

ÖABT TARİHİ, SINAV SAATİ, SINAV SÜRESİ VE SINAV ÜCRETİ: 28 Temmuz , Saat: 10.00, 75 dakika, 40,00 TL(ÖABT’ye katılmak isteyen adayların, KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür ve KPSS Eğitim Bilimleri oturumlarına da katılmaları zorunlu olduğundan, en az 120,00 TL sınav ücreti yatırmaları gerekmektedir.)ÖSYM tarafından açıklanan bu ücretlerin en kısa sürede düşürülmesi gerekmektedir. Mevzuya konu olan bu ücretler henüz çalışmayan bir kişi için oldukça yüksek rakamlardır. Tepkilerinizi göstermek için bu haberi sosyal ağlarda paylaşabilir ve ücretlere tepkinizi gösterebilirsiniz.

2023 ÖABT Sınavı Başvuru Ücreti Ne Kadar?

ÖABT’ye katılmak isteyen adaylar, KPSS Genel Yetenek, Genel Kültür ve KPSS Eğitim Bilimleri oturumlarına katılmak zorundalar. Bu sebepten dolayı en az 3 oturuma girmeleri gerektiği için 120 TL ücreti yatırmaları gerekmektedir.

2023 DHBT Sınavı Ücreti Ne Kadar?

DHBT sınavına katılmak isteyen adaylar KPSS genel yetenek, KPSS genel kültür oturumlarına katılmak zorundalar. En az 2 oturuma katılmak durumunda kaldıkları için ise 80 TL sınav ücreti ödemek zorundalar.

KPSS Başvuru Ücretleri Hangi Bankaya Yatırılır?

ÖSYM tarafından yapılan sınavlara başvuruda bulunmak isteyen adaylar öncelikle ais.osym.gov.tr adresinden ya da ÖSYM başvuru merkezlerinden sınav başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Ardından kaç oturuma gireceklerse karşılarına çıkarılan başvuru ücretini internetten kredi kartı ile ya da aşağıda bulunan anlaşmalı bankalar vasıtasıyla ödeyebilirler. Başvuru ücreti bu bankaların bankamatiklerinde de T.C. kimlik numarası ile ödenebilinmektedir.

  • Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)
  • Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı
  • Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler
  • Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Başvuru Ücreti İnternetten Kredi Kartı İle Nasıl Ödenir?

Şayet yukarıda vermiş olduğumuz anlaşmalı bankalar vasıtasıyla KPSS ya da ÖABT gibi sınavların ücretlerini ödemekle uğraşmamak istiyorsanız, ÖSYM kredi kartı ile de ödeme kabul ediyor. Bunun için aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya tıkladıktan sonra, hangi sınavın ücretini ödemek istediğinizi seçerek T.C. kimlik numaranızı girmeniz ve ardından karşınıza çıkacak ekrandan kredi kartı ile ödeme yapmanız gerekmektedir.

2023 KPSS ve ÖABT Başvuru Ücretini Kredi Kartı İle Ödemek İçin TIKLAYIN

Bu haberimizde KPSS başvuru ücreti ne kadar, KPSS başvuru ücreti hangi bankalara yatırılır, KPSS başvuru ücreti nereye yatacak, internetten KPSS başvuru ücreti yatırma gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.