Kamu Personeli Seçme Sınavı ya da biline kısa adıyla KPSS, kamu kurumlarında görev alacak olan personelleri belirlemek üzere yapılan bir dizi sınavın adıdır. Bu sınavlar adayın mezun olduğu bölüm ve sınav sonrası atanacağı kadrolara göre ayrılmaktadır. KPSS her sene yapılmakta olan bir sınavdır. KPSS sınavlarının yapılmasının akabinde adaylar sınav sonuçlarını İnternet üzerinden kolayca sorgulayabilmektedirler. Akabinde sınav sonuçlarını sınav sonuç belgesi olarak alabilirler. Bu belge ile kurumlara iş başvurusunda bulunabilirler. Peki KPSS sınav sonuç belgesi nereden nasıl alınır?

KPSS sınav sonuç belgesi nereden nasıl alınır?

Bundan önce yapılan sınavlarda ÖSYM, sınav sonuç belgelerini adayların adreslerine göndermekteydi. Ancak uzun süredir bu uygulamadan vazgeçildi. Artık adaylar ÖSYM web adresine giriş yaparak, sonuç sorgulama kısmından sınav sonuçlarını kendileri öğrenebiliyor ve sınav sonuç belgesini alabiliyor.KPSS sınav sonuç belgesini çıkartmak isteyen adaylar öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz adresten ÖSYM sitesine giriş yapmalılar. Akabinde yıl ve sınav seçimi yaptıktan sonra, TC kimlik numaranız ve aday şifreniz ile sınav sonucunuzu öğrenebilir ve bunun çıktısını anında alabilirsiniz. Sınav sonuç belgesini çıkartmak için CTRL + P tuşlarına aynı anda basmanız yeterlidir. Şayet ÖSYM şifrenizi hatırlamıyorsanız da, en yakın ÖSYM sınav başvuru merkezinden şifrenizi öğrenebilir ve değiştirebilirsiniz.

Bunun dışında ÖSYM sınav başvuru merkezlerine müracaat ederek sınav sonuç belgenizi almak istediğinizi belirttiğinizde de sınav sonuç belgenizi kolaylıkla alabilirsiniz.

Bu yazımızda KPSS sınav sonuç belgesi çıktısı alma hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

KPSS Sınav Sonuç Belgesini Çıkartmak İçin Hemen TIKLAYIN


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.