KPSS Sınav Ücreti Nereye Yatırılır?

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) başvuruları devam ediyor. Daha önceki yazımızda KPSS başvurusu nasıl yapılır detaylı olarak anlatmıştık. O yazımıza BURADAN ulaşabilirsiniz. KPSS başvuru tarihlerine ve talep edilen ücretlere ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Genel yetenek, genel kültür ve eğitim bilimleri sınavı 22 Temmuz 2018 tarihinde gerçekleşecek. Bu sınavın başvuruları 10 ile 21 Mayıs tarihlerinde yapılacak. Sonuçlar ise 31 Ağustos günü açıklanacak.KPSS Alan Bilgisi sınavı 28 ile 29 Temmuz 2018 tarihlerinde yapılacak. Bu sınavın başvuruları 10 Mayıs ile 21 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Sonuçlar ise 31 Ağustos 2018 günü açıklanacak.

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi 12 Ağustos 2018 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın başvuruları da diğerleri gibi 10-21 Mayıs tarihinde gerçekleştirilecek. Sonuçlar, 31 Ağustos tarihinde açıklanacak.

  • KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 115,00 TL
  • KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL
  • ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 115,00 TL

KPSS Sınav Ücreti Hangi Bankaya Yatırılır?

KPSS sınav ücreti Ziraat Bankası’nın tüm şubelerinden ve internet bankacılığından, Halk Bankasının tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Akbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ( KKTC hariç), Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı, Denizbank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı ( KKTC hariç) ve tüm PTT iş yerlerinden ( KKTC’den başvuracak adaylar Aspos – Gazi Magusa) yatırılabilmektedir. Ayrıca sınav yerleştirme ücretleri ÖSYM’nin internet sayfası üzerinde yer alan “Ödemeler” alanından kredi kartı veya banka kartı ile de yatırılabilmektedir. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle KPSS Ücretini Ödemek İçin TIKLAYIN


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.