2019 KPSS Lisans Başvuruları Ne Zaman Bitecek?

2019 KPSS lisans yani Kamu Personeli Seçme Sınavı Lisans başvuruları 13 Mart tarihinde başladı. ÖSYM tarafından her sene başı açıklanan sınav takviminde 2019 KPSS lisans başvuru tarihleri ve son başvuru tarihi de açıklanmıştı. Buna göre 2019 KPSS lisans başvuruları 15 Mayıs 2019 tarihinde son bulacak. Adaylar başvurularını 15 Mayıs tarihine kadar ÖSYM başvuru merkezlerinden ya da internetten online olarak gerçekleştirebilecekler. Bu başvuru tarihlerini kaçıran adaylar için geç başvuru tarihinde başvurularını yapabilecekler. Bu tarih de 28 Mayıs 2019 olarak belirlenmiş durumda. Nasıl başvuru yapabileceğinizi aşağıda bulunan bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

KPSS Lisans Başvurusu Nasıl Yapılır Öğrenmek İçin TIKLAYIN2019 KPSS Lisans Sınavı Son Başvuru Tarihi

Binlerce memur adayının aylarca hazırlandığı, 2019 KPSS lisans sınavının yapılmasına artık sayılı günler kaldı. 2019 KPSS lisans sınavı 14 Temmuz 2019 yapılacak. Adaylar sınava girebilmek için başvurularını gerçekleştirmeye başladılar bile. Adayların tümü, 14 Temmuz tarihinde sabah oturumuna katılmak zorundalar. Adayların diğer oturumlardan hangilerine gireceklerine ise kendileri arar verecek.

Geçtiğimiz sene yapılan KPSS lisans sınavına 1 milyondan fazla aday başvuru yapmış ve bunların büyük çoğunluğu sınava katılım göstermişti. Bu sene de başvuruların bir hayli fazla olacağı belirtiliyor. Adaylar başvuru tarihlerini kaçırmadan, son başvuru tarihine kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekiyor. Başvuru tarihleri içinde başvurularını gerçekleştirmeyen adayların bahaneleri ne olursa olsun, başvuruları kabul edilmeyecek.

Adaylar bu sene sınava girebilmek için ise belirli bir ücreti ceplerinden çıkarmak zorundalar. Çünkü 2019 KPSS sınavlarına başvuruda bulunmak isteyen adaylar oturum başına 60 TL ücret ödemek zorundalar. Yani tüm KPSS oturumlarına katılmak isteyen bir aday 240 TL ücreti gözden çıkarmak zorunda kalacak. ÖSYM’nin ücret politikası bu sebepten dolayı bir hayli tepki çekse de, şu an için değişmesi de pek mümkün gözükmüyor.

Bu haberimizde 2019 KPSS lisans sınavı başvuru tarihleri ne zaman, 2019 KPSS lisans sınavı son başvuru tarihi, KPSS Lisans sınavı başvuruları ne zaman bitiyor detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun yada görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.