KPSS, kamu kurum ve kuruluşlarında görev alacak olan personelleri belirlemek üzere yapılan bir dizi sınavın genel adıdır. Bu sınav, “Genel Yetenek”, “Genel Kültür”, “Yabancı Dil”, “Eğitim Bilimleri”, “Hukuk”, “İktisat”, “İşletme”, “Maliye”, “Muhasebe”, “Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler”i, “Ekonometri”, “İstatistik”, “Kamu Yönetimi” ve “Uluslararası İlişkiler” sınavlarından oluşmaktadır.

KPSS Başvuru Formu Nereden Alınır?

ÖSYM yapmış olduğu açıklamada, geçtiğimiz senelerde yapmış olduğu bir dizi uygulamaya son verdiği açıkladı. Bu uygulamalardan bir tanesi de KPSS başvuru formu. KPSS başvuru formu önceden ÖSYM sınav merkezlerinden temin edilebilirken artık sadece internet üzerinden temin edilecek. Peki ama nasıl?KPSS başvuruları, ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden kolaylıkla yapılabilmektedir. Başvuru formu da yine internet üzerinden ÖSYM’nin resmi web adresinden kolaylıkla indirilebilir. ÖSYM başvuru formu, sınav başvuruları başladığı an açıklanmaktadır ve ÖSYM’nin web adresi üzerinde yer alan “Başvurular” kısmında yer almaktadır. Aşağıda güncel olarak yayınlanmış olan başvuru kılavuzuna ulaşmak için bağlantı adresi verilmiştir. Bağlantıya tıklamanızın ardından başvuru yapacağınız olan KPSS sınavını seçtikten sonra başvuru formunu da rahatlıkla indirebilirsiniz.

KPSS Başvuru Formu İndirmek İçin TIKLAYIN


DİĞER KPSS HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kpss konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kpss duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.