Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı ya da bilinen kısa adıyla KOSGEB, ülkemizde yer alan küçük ve orta ölçekli işletmelerin ekonomideki rolünü ve etkinliğini arttırmak, rekabet güçlerini arttırmak ve sanayide entegrasyonu ekonomik gelişmelere uygun bir biçimde gerçekleştirmek amacı ile kurulmuş olan bir kamu kuruluşudur. KOSGEB, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı bünyesinde faaliyet göstermektedir. Merkezi Ankara ilimizde yer alan KOSGEB, tüzel kişiliği haiz özel bütçeli bir kuruluştur. KOSGEB ihtiyaç duyduğu zamanlarda bünyesine çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. KOSGEB tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, iş talep formu, açık iş pozisyonları gibi iş başvurusu detayları haberimiz devamında yer almaktadır.

KOSGEB İş İlanları 2023

KOSGEB’in temel hedefi, yeni işletmelerin açılmasına teşvik etmek ve girişimciyi eğitimsel ve mali anlamda desteklemektir. Yeni bir iş kurmak isteyen ancak maddi destek bulamayan kişiler veya kurumlar KOSGEB kredisi almak için başvuruda bulunabilirler. KOSGEB, ülkemizde oldukça yoğun olarak çalışan kamu kurumlarının başında yer almaktadır. KOSGEB, bu faaliyetlerine aralıksız devam etmek için ise çeşitli zaman dilimlerinde çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. KOSGEB tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • KOSGEB Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

KOSGEB tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; avukat, kobi uzman yardımcısı, uzman, denetçi, hizmetli, müfettiş, mühendis, şoför, bilişim uzmanı gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu, bay – bayan, deneyimli – deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar yer almaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapılır?

KOSGEB İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

KOSGEB tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları, www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında sosyal ağlar üzerinden gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bunun dışında kurumun insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına bırakacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmemektedir. KOSGEB, bünyesinde çalışma fırsatı yakalamak için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda KOSGEB iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KOSGEB HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kosgeb konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kosgeb duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.