Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 2020 Yılında Personel Alımı Yapacak Mı?

Kocaeli, Marmara Bölgesi içerisinde yer alan ülkemizin en kalabalık illerinden bir tanesidir. 2020 yılı rakamları ile nüfusu 1 milyon 800 bini aşmıştır. Kocaeli, 2 Eylül 1993 yılında çıkartılmış olan Kanun Hükmünde Kararname ile Büyükşehir olmuştur. Belediyenin yapmış olduğu açıklamada belediye kadrolarında çok sayıda personel açığı bulunduğunu ve yakın zaman içerisinde bu kadrolar için gerekli olan eleman alımı, memur alımı, işçi alımı ve personel alımının yapılacağını belirtti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi güncel iş ilanları hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylar için haberimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ne Zaman Personel Alımı Yapacak?

Bizzat Başkan tarafından verilen haber Kocaeli ili ve ilçelerinde ikamet eden, iş bekleyen on binlerce vatandaşı sevindirdi. Kocaeli, Marmara Bölgesi’nin en gelişmiş illeri arasında yer almaktadır. Bu başarısını kuşkusuz belediyecilik anlamında yaptıkları başarılı çalışmalara borçludurlar. Kocaeli Belediyesi bu başarılarının devam edebilmesi, şehirdeki istikrar ortamının ve yükselişin sürebilmesi, istihdamın artabilmesi adına, 2020 yılı için bir bütçe ayırarak bu bütçe üzerinden çok sayıda personel alımı gerçekleştireceğini belirtti. Alımlar sadece Kocaeli merkezinde değil, aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde ve taşra bölgesinde de yapılacak. • Başiskele Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Çayırova
 • Darıca
 • Derince
 • Dilovası
 • Gebze
 • İzmit
 • Körfez
 • Gölcük Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kandıra
 • Karamürsel
 • Kartepe

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından yayınlanacak olan iş ilanları ve açık iş pozisyonları henüz yayınlanmadı. Fakat ilanlar hakkında detaylar belli olmaya başlandı. Edindiğimiz bilgilere göre temizlik işçisi, hizmetli gibi çok sayıda ilkokul mezunu, güvenlik görevlisi, şoför gibi çok sayıda lise mezunu ve mühendis, mimar gibi çok sayıda üniversite mezunu aday sözleşmeli olarak kadroya alınacak. Aynı zamanda engelli personel alımları da gerçekleştirilecek. Bunların yanında beden işçisi statüsünde geçici işçi alımı da gerçekleştirilecek. İlanların çoğunda ise KPSS şartı aranmıyor. Açıktan atama yolu ile de çok sayıda personel kadroya alınacak. Sonuç itibariyle 2020 yılında Kocaeli Belediyesi’nin oldukça fazla sayıda alım yapmasını bekliyoruz. Aynı zamanda aşağıda da Kocaeli ili ve ilçelerinde verilmiş kamu iş ilanları ve özel sektör iş ilanlarını da görebilirsiniz.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş İlanları 2020

Facebook Üzerinden Kocaeli İline Özel İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Kocaeli KO-MEK İş İlanları İçin TIKLAYIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş ilanları yakın zamanda yayınlanacak. İlanlar yayınlandığında www.devlette.com adresimiz üzerinde ve İŞKUR üzerinde iş başvurusu formu, iş başvuru şartları ve iş başvuru tarihleri ile açık iş pozisyonları hakkında detaylı bilgi yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve ilk olarak ilanlardan haberdar olabilmek için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. Bu ilanların yayınlanmasını beklemeden de iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için Belediye binası içinde yer alan insan kaynakları departmanına gitmeniz ve özgeçmişiniz ile başvuruda bulunmak istediğiniz kadro ve pozisyonu dile getirebilirsiniz. Ancak buraya yapmış olduğunuz başvuruların sadece ilgili kadro ve pozisyonda açık bulunduğu taktirde değerlendirilmeye alınacağını ve ancak o zaman iş başvurusu yapan adayları geri dönüşlerin yapılacağını unutmayın. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından online olarak yayınlanan bir iş başvurusu formu ise bulunmamaktadır. Bunun aksini iddia eden şahıslara ve web adreslerine itimat etmeyiniz. Alımlar hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebileceğiniz gibi aşağıda adres ve telefonunu verdiğimiz iletişim yollarından da dile getirebilirsiniz.

 • Adres: Karabaş Mah.Salim Dervişoğlu Cad. No:80 41040 İzmit / Kocaeli
 • Telefon : 0262 318 10 01


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.