Kocaeli, Marmara Bölgesi’nde yer almakta olan illerimizden bir tanesidir. Ülkemizin yüz ölçümü olarak en küçük illerinden bir tanesi olsa da sanayi alanında İstanbul ilimizden sonra en hızlı gelişen ilidir. Ülkemizdeki en büyük kağıt ve lastik fabrikası ile en büyük tersanesi ( Gölcük Tersanesi ) yine bu ilimizde yer almaktadır. İlin gayrisafi hasılasının yüzde yetmişinden fazlası sanayi sektöründen elde edilmektedir. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ilin ekonomik olarak gelişimini sürdürmesi adına çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir. Bu kapsamda ilde şimdiye kadar 13 organize sanayi bölgesi, 2 serbest bölge ve 3 teknopark açılmıştır. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi çalışmalarına ara vermeksizin devam ederken, çeşitli dönemlerde bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriyor. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şimdiye kadar yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş İlanları 2023

Kocaeli ülkemizde en küçük yüz ölçümlerinden birisine sahip olsa da ülkemizin en kalabalık illerinden bir tanesidir. Nüfusu 1.9 milyona yaklaşmış durumdadır. Bu durum sistematik bir yerleşim açısından oldukça zor bir durum ortaya çıkarmaktadır. Fakat Kocaeli Büyükşehir Belediyesi planlı yerleşimi başarmış bir belediyedir. İlçede çarpık kentleşmeyi önlemek adına çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Kocaeli ilimizde ikamet etmekte olan vatandaşlarımızın birçoğu ise belediye ne zaman personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirecek merak etmektedir.  Bunun yanında aşağıda saymış olduğumuz belediyeler de çeşitli dönemlerde alımlar gerçekleştirmektedir.Kocaeli İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

 • Başiskele Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Çayırova
 • Darıca
 • Derince
 • Dilovası
 • Gebze
 • İzmit
 • Körfez
 • Gölcük Belediyesi İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kandıra
 • Karamürsel
 • Kartepe

Bunların yanında aşağıda vermiş olduğumuz belediye bünyesinde bulunan iştirakler de alımlar gerçekleştirmektedir.

 • Kocaeli KO-MEK İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • İZAYDAŞ İş İlanları İçin TIKLAYIN

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından şimdiye kadar yayınlanmış veya bundan sonra yayınlanması beklenen iş ilanları içerisinde; avukat, engelli personel, zabıta memuru, özel güvenlik görevlisi, bekçi, gıda mühendisi, eski hükümlü işçi, hemşire, müfettiş, özürlü işçi, otobüs şoförü, iş makineleri operatörü, psikolog, sözleşmeli personel, sosyolog, temizlik işçisi, beden işçisi, geçici işçi, çağrı merkezi müşteri temsilcisi gibi kadro ve pozisyonlar bulunuyor. İş ilanları içinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş ilanları için İnternet üzerinden başvuru yapılabilen bir iş başvuru formu bulunmamaktadır. İlanlar ihtiyaç duyulan zamanlarda İŞKUR üzerinde yayınlanmaktadır. Bu iş ilanları yine aynı zamanda devlette.com sitemiz üzerinde de yer bulmaktadır. İlanlar yayınlandığında ilanlara dair başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgiler de paylaşılmaktadır. Bu bilgiler nezdinde iş ilanları yayınlandığında başvurunuzu gerçekleştirebiliyorsunuz. Fakat iş ilanları yayınlanmadan kurum bünyesinde bulunan insan kaynakları veya personel dairesi başkanlığı gibi departmanlara öz geçmiş bırakarak yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmez. Bu şekilde yapacak olduğunuz başvurular herhangi bir personel alımı bulunmamaktadır denilerek geri çevrilmektedir. Bu sebepten iş ilanlarının yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz.

Adres : Karabaş Mahallesi, Oramiral Salim Dervişoğlu Cd. No:78, 41040 İzmit/Kocaeli”

Bu yazımızda Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iş ilanları ve işe alım süresi hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.