Halkbank ülkemizin en büyük kamu bankalarından bir tanesidir. Halk Bankası dün çok sayıda müşterisinin telefonlarına bir mesaj iletti. Bu gönderilen mesaj Halkbank müşterilerinde soru işaretleri yarattı. Özellikle son dönemde bankanın karşı karşıya kaldığı davalar yüzünden olduğu görüşü savunuluyor. Kişilere gelen mesaj ise şöyle:

“Bilgilendirme; Değerli müşterimiz, ülkemizin de taraf olduğu uluslararası yasalar gereği, 30 Haziran tarihine kadar size en yakın şubemize başvurarak Kişisel Beyan Formunu doldurmanız gerekmektedir. İlgili tarihe kadar beyan formu doldurmayan hesaplar için Maliye Bakanlığı’na bildirim yapılacaktır. “Gönderilen mesajda müşterilerinden kişisel beyan formu doldurulması talep ediliyor ve bu beyan formunun doldurulmaması durumunda ise müşterilerinin Maliye Bakanlığı’na bildirilecekleri söyleniyor. Bu durum hesapların incelemeye mi alındığı sorusunu akıllara getiriyor. Peki nedir bu kişisel beyan formu?

Kişisel beyan formu nedir, ne demektir?

Ancak Halkbank yetkilileri ile yapmış olduğumuz görüşmede bu mesajın veya bu formun herhangi bir mal beyanı gibi bir durum olmadığını sadece bankanın uluslararası sözleşmeler gereği bazı bilgi güncellemeleri yapılması gerekmesi yüzünden kişilerin banka şubelerine çağrıldıklarını dile getiriyorlar. Burada kendilerine kişisel beyan formu adında bir form doldurtularak bilgilerini güncellemeleri istenecektir. Durumun başka herhangi bir konu ise alakası bulunmamaktadır.

Bu yazımızda kişisel beyan formu nedir, ne demektir? Kişisel beyan formu kimlerden, neden istenir gibi kişisel beyan formu hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KİŞİSEL BEYAN FORMU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kişisel beyan formu konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kişisel beyan formu duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.