Kaymakamlıklar, bir ilçede bulunmakta olan en büyük mülki idari amirliklerdir. Ülkemizde yer almakta olan tüm ilçelerde kaymakamlıklar yer almaktadır. Nüfus müdürlükleri de kaymakamlık binaları içinde yer almaktadır. Günümüzde çok sayıda işlemi kaymakamlık binalarına müracaat ederek gerçekleştirebiliyoruz. Bu yüzden kaymakamlık binaları bir hayli kalabalık olan kamu kurumlarıdır. Kaymakamlıklarda işlemlerimizi daha kolay bir şekilde halletmek için saat kaçta açılıp kapandığını bilmeliyiz. Peki kaymakamlık sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kaymakamlık çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamındadır.

Kaymakamlıkların Çalışma Saatleri 2022

Ülkemizde hizmet vermekte olan kaymakamlık binaları hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) sabah saat 08:00’de hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00 itibariyle kapanmaktadır. Kaymakamlıklar ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadırlar.Kaymakamlık Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Kaymakamlıklar hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri kapalı olan hizmet kurumlarından bir tanesidir. Kaymakamlık binaları sadece hafta içi ve mesai saatleri içerisinde hizmet vermektedir. İşlemlerinizi bu doğrultuda halletmelisiniz.

Kaymakamlık Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

Kaymakamlıklar; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet vermemektedir. Kaymakamlıklar ayrıca arefe günlerinde de öğleye kadar hizmet verirler.

Bu yazımızda Kaymakamlıkların çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KAYMAKAMLIK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kaymakamlık konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kaymakamlık duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.