Havayolu taşımacılığı son yıllarda büyük bir hızla artmaktadır. Hem zamandan hem de maddiyattan kazanç sağlamak isteyenler havayolu ulaşımını kullanmaktadır. Hal durum böyle olunca bu alanda faaliyet gösteren firmalar büyük bir hızla artıyor. Bu firmalardan bir tanesi de Katar merkezli Katar Havayolları firmasıdır.

Qatar Airways veya diğer adı ile Katar Havayolları, 1997 yılında faaliyetlerine başlamış olan Doha Katar merkezli bir havayolu firmasıdır. Katar hükümeti, şirketin yüzde 50 hissesini elinde bundurmaktadır. Kurulmuş olduğu günden bu yana büyük bir hızla büyümesini sürdürmüş ve günümüzde dünyanın en büyük havayolu taşımacılığı yapan firmalarından bir tanesi haline gelmiştir. Bünyesinde 50 bine yakın çalışan bulunan Katar Havayolları bünyesinde Türk vatandaşlarımız da istihdam edilmektedir. Katar Havayolları neredeyse her sene bu kişilere ek olarak Türkiye’den çok sayıda personel alımı, eleman alımı, işçi alımı gerçekleştirmektedir. Katar Havayolları tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları, kariyer fırsatları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.Katar Havayolları iş ilanları 2023

Qatar Airways, dünyanın en hızlı büyüyen havayolu firmalarından bir tanesidir. Verdiği rakipsiz hizmetler ve yeni nesil uçakları ile 150’yi aşkın noktaya uçuş gerçekleştirmektedir. Firma, Skytrax tarafından çokça kez yılın havayolu firması seçilmeyi başarmıştır. Kuşkusuz bu başarısını bünyesinde barındırdığı çalışanlara borçludur. Katar Havayolları bünyesinde çok sayıda ülkeden çalışan bulunmaktadır. Özellikle son yıllarda çok sayıda Türk vatandaşımız bu firma bünyesinde çalışmaya başlamıştır. Katar Havayolları bu Türk vatandaşlarına yenilerini ekleyecek. Ülkemizden çok sayıda personel alımı, eleman alımı ve işçi alımı gerçekleştirilecek.

Katar Havayolları tarafından yayınlanan veya yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; danışma görevlisi, host, hostes, pilot, ikinci pilot, kabin memuru, kabin görevlisi, mühendis, tekniker, teknisyen gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır?

Katar Havayolları kabin memuru (host, hostes) alımı şartları

Bu ilanlardan en çok başvuru yapılanı ise kuşkusuz kabin memurluğudur. Peki kabin memuru alımı için hangi başvuru şartları aranmaktadır?

  • En az 21 yaşında olmak
  • Parmak uçlarında minimum 212 cm yüksekliğe ulaşabilmek
  • Yazılı ve konuşma olarak akıcı İngilizce
  • Doha’ya taşınmaya istekli
  • En az lise mezunu olmak

Bu başvuru şartlarını sağlamanız durumunda sizler de yurtdışında Doha’da çalışma imkanı elde edebilirsiniz. Peki ama başvurular nasıl ve nereden gerçekleştiriliyor?

Katar Havayolları iş başvurusu nasıl, nereden yapılır?

Katar Havayolları, her sene belirli zamanlarda ülkemizde İstanbul, Antalya gibi illerimizde işe alım etkinlikleri düzenlemektedir. Bu etkinliklere katılabilir ve burada insan kaynakları departmanına müracaat ederek iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Şayet işe alım şartlarını sağlıyorsanız mülakat aşamasına geçilir ve  gerekli şartları bu etkinliklerde görüşebilirsiniz. İstanbul ilimizde son birkaç kez bu işe alım etkinlikleri “Grand Hyatt İstanbul” otelinde yapılmaktadır.

Harici olarak online açık iş pozisyonlarını da takip edebilirsiniz. Bunun için http://careers.qatarairways.com/ adresinize ziyaret edebilir ve ülke seçimini Türkiye yapabilirsiniz. Bu sayede de ülkemiz için yayınlanan iş ilanlarını görebilirsiniz. Katar Havayolları’nda çalışmak için ülkemizden çok sayıda başvuru formu gönderilmektedir.

Bunun en büyük sebebi de bu firmada çalışanların elde etmiş oldukları yüksek maaşlardır. İşe yeni başlayan bir kabin memuru bu firmada 3500 dolar gibi bir ücret almaktadır. Bu yazımızda Katar Havayolları Türkiye ofisi iş ilanları ile işe alım süreci ve iletişim bilgileri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KATAR HAVAYOLLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, katar havayolları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan katar havayolları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.