Karneme nasıl bakabilirim, karne notlarına bakma

Artık okulların kapanmasına sayılı günler kaldı. Öğrenciler tüm yarı dönem boyunca girmiş oldukları sınavların akabinde, başarılarını gösterir bir belge olan karne alacaklar. Ancak gerek öğrenciler, gerekse veliler karne günü gelmeden önce bu karnelerindeki notlarını öğrenmek istiyorlar. Peki bu mümkün mü?

Karnemi görmek istiyorum, karne notları nasıl öğrenilir?

Karne notları kolay bir şekilde İnternet üzerinden öğrenilebilinmektedir. Karne notlarını öğrenmek için E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi üzerinden sorgulama yapmalısınız. Bunun için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz bağlantıya giriş yapmalısınız.E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile Karne Notlarını Öğrenmek İçin TIKLAYIN

Akabinde sizden istenilen resimdeki rakamlar, öğrenci T.C. kimlik numarası ve öğrenci okul numarası alanlarını doldurarak sisteme girmelisiniz. Burada karşınıza öğrencilerin notlarını öğrenebilecekleri ve devamsızlıklarını görebilecekleri bir sistem açılacaktır. Buraya yer alan “Not Bilgileri” sayfasına giriş yaptığınızda da kolay bir şekilde güncel olarak açıklanan notlarınızla oluşturulmuş olan karnenizi görebilirsiniz.

Bu yazımızda karneme nasıl bakabilirim, karne notlarına bakma, karnemi görmek istiyorum, nasıl görebilirim gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KARNE HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, karne konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan karne duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.