Türkiye Cumhuriyeti Karayolları Genel Müdürlüğü yani bilinen kısa adı ile KGM, ülkemizde şehir içi yollar haricinde olan tüm yollardan sorumlu kamu kuruluşudur. Bayındırlık Bakanlığı bünyesinde 1929 yılında Şose ve Köprüler Reisliği olarak kurulmuş 1949 yılında Uluslararası Karayolları Kanunu’nun kabul edilmesiyle Karayolları Genel Müdürlüğü’ne dönüşmüştür. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’na bağlıdır. Bünyesinde 17 bini aşkın personel bulunan KGM, ihtiyaçları sebebiyle neredeyse her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında Karayolları Genel Müdürlüğü yani KGM tarafından yapılan veya yapılacak olan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi iş başvurusu detayları yer almaktadır.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) İş İlanları 2023

Karayolları Genel Müdürlüğü, otoyol, devlet ve il yolları ağını tespit etmek ve bu ağdaki değişiklikleri hazırlamak, yol ve köprüleri inşa ve ıslah etmek, onarmak ve emniyetle kullanmalarını sağlayacak şekilde bakım altında bulundurmak gibi çeşitli çok sayıda görev üstlenmiştir. KGM bu görevleri yerine getirmek ve günümüz çağında hızlı ulaşımın önemi gereği çalışmalar yapmaktadır. KGM bu çalışmaları aksamadan sürdürebilmek için ise bünyesinde çok sayıda personel istihdam etmektedir. Karayolları Genel Müdürlüğü ihtiyaçları sebebi ile de çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Aşağıda KGM tarafından yayınlanan en son iş ilanları bulunmaktadır.  • KGM Mühendis Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KGM 30 Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KGM 180 Personel Alımı İlanına Ulaşmak İçin TIKLAYIN
  • KGM Açıktan Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • KGM Eski Hükümlü İşçi Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Karayolları Genel Müdürlüğü 63 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Karayolları Genel Müdürlüğü Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Karayolları Genel Müdürlüğü 62 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından şimdiye kadar yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde teknik personel, şehir plancısı, inşaat teknikeri, taşeron işçi, şoför, operatör, mimar, jeoloji mühendisi, harita mühendisi, avukat, matematikçi, istatistikçi, beden işçisi, büro işçisi, orman mühendisi, ziraat mühendisi, bilgisayar mühendisi, elektrik elektronik mühendisi, bilgisayar mühendisi, maden mühendisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Ayrıca ilanlar akabinde alınacak olan personeller sözleşmeli, kadrolu, daimi ve geçici gibi çeşitli statülerde barındırılacaktır. İlanlarda bunlar haricinde engelli personel alımı, özürlü işçi alımı, eski hükümlü yani sabıkalı memur alımı ve çok sayıda stajyer için de kadro bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanları nasıl ve nereden takip edilebilir. İlanlara nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

Karayolları Genel Müdürlüğü yani KGM tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve kurumun resmi adresi olan http://www.kgm.gov.tr üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, iş başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi bilgileri öğrenmek ve anında iş başvurusu yapmak için aşağıda yer alan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığı anda ilanlara dair detaylı bilgileri sosyal ağlar üzerinden siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Ayrıca insan kaynakları departmanı gibi çeşitli departmanlara iş ilanları yayınlanmadan yapacak olduğunuz iş başvuruları kabul edilmemektedir. KGM bünyesinde çalışmak için ilanların yayınlanmasını ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekmektedir. KGM iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, karayolları genel müdürlüğü konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan karayolları genel müdürlüğü duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.