Uzun yıllardır planları yapılan sözleşme ordu için 2015 yılında çok önemli bir adım atılıyor. Kara Kuvvetleri Komutanlığı ( K.K.K. ) 2015 yılında 50 Bin sözleşmeli er alımı yapacağını açıkladı. K.K.K. sözleşmeli er alımı başvuru şartları , başvuru formu ve başvuru tarihlerine yazımızın devamından ulaşabilirsiniz.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI 2015

Kara Kuvvetleri Komutanlığı personel ihtiyacını karşılamak için 2015 yılında toplamda 50 Bin er alımı gerçekleştirecek.  3.600 Bin lira maaş alacak olan erler 7 yıl sonunda ise 66 Bin Lira ikramiye alarak emekliye ayrılabilecekler. Sözleşmeli er alımı ile profesyonel ordunun kurulması ve doğuda kritik noktalarda görevlendirilmeleri için de ilk adım atılmış oldu. İlerleyen yıllarda askerlik ile ilgili daha bir çok şey değişecek gibi duruyor.  Adaylar 2015 K.K.K. sözleşmeli er alımı ilanı için aşağıda bulunan bağlantıya tıklamaları ve başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Daha sonra ön başvurusu kabul edilen adaylar seçim aşaması faaliyetleri, yeterlilik testi, ön sağlık muayenelerini yaptırmaları gerekmektedir. Daha sonra ise yine başvuru tarihine göre sınava tabi tutulacaklardır.KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

50 Bin sözleşmeli er alımı yapacak olan Kara Kuvvetleri Komutanlığı başvuru şartlarını da açıkladı.

  • En az ilköğretim ya da yurt dışında dengi okul mezunu olup askerlik hizmetini erbaş ve er olarak tamamlamış ve müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günün itibariyle 25 yaşını bitirmemiş olanlar sözleşmeli er olarak başvuruda bulunabilecek.
  • Ortaöğretim mezunu olanlar için askerlik hizmetini yapmış olma şartı aranmayacak. Söz konusu kişiler, müracaat yapılan yılın ocak ayının ilk günü itibariyle 20 yaşından gün almış ve 25 yaşını bitirmemiş olacak.
  • Askerlik hizmetine devam ederken sözleşmeleri er olarak alınanların ön sözleşme imzaladıkları tarihe kadarki hizmet sürelerinin tamamı, kalan yükümlülük süresinin hesabından mahsup edilecek.
  • Askerlik öncesi sözleşmeli erbaş ve erliğe müracaat edenlerin sevk, tehir işlemleri ile erbaş ve er olarak yapılan hizmetlerin 3’te 1’i askerlik yükümlülüğünden sayılacak.

KARA KUVVETLERİ KOMUTANLIĞI SÖZLEŞMELİ ER ALIMI BAŞVURU FORMU ( KILAVUZU) 

Kara Kuvvetleri Komutanlığı 2015 sözleşmeli er alımı için başvuru formu ve başvuru kılavuzunu açıkladı. Ulaşmak için ( https://pertem.kkk.tsk.tr/01Basvuru/sozer/giris.htm ) adresini ziyaret edebilirsiniz. K.K.K. sözleşmeli er alımı hakkında merak ettiklerinizi ise yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGİLERİ:
Sözleşmeli Er Alımı Hakkında
Bilgi için: (0312) 562 11 11
Belgegeçer: (0312) 562 15 08
E-posta: [email protected]