Kapalıçarşı, İstanbul kentinin merkezinde Beyazıt, Nuruosmaniye ve Mercan semtlerininin ortasında yer alan dünyanın en büyük çarşısı ve en eski kapalı çarşılarından biridir. Kapalıçarşı içerisinde 4 bini aşkın dükkan yer almaktadır. Bu dükkanların içerisinde 25 bini aşkın çalışan istihdam edilmektedir. Yapılan ölçümlere göre gün içerisinde yoğun dönemlerinde yarım milyonu aşkın insanın barındığı söylenir. Kapalıçarşı her sene 91 milyonu aşkın turiste ev sahipliği yapmaktadır. Peki ülkemizin ve dünyanın en eski aynı zamanda en çok ziyaret edilen çarşılarından olan Kapalıçarşı, sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? Kapalıçarşı çalışma saatleri, ziyaret saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

Kapalıçarşı Çalışma Saatleri 2019

Kapalıçarşı içerisinde Halı ve mücevheratın yanında meşhur Türk işi gümüşten yapılmış eserler, bakır, bronz hediyelik ve dekoratif eşya, seramik, oniks ve deriden mamul, üstün kaliteli, Türkiye hatıralar gibi çok sayıda ürünün satışı yapılmaktadır. İstanbul’un en ünlü turistik yerlerinden birisi olan Kapalıçarşı; sabah saat 08:30 itibariyle açılmakta ve akşamları da saat 19:00’da kapanmaktadır.Kapalıçarşı Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Kapalıçarşı tıpkı hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) olduğu gibi Cumartesi ve Pazar günleri yani hafta sonu da açıktır. Kapalıçarşı önceleri sadece 6 gün hizmet veriyordu ve Pazar günleri kapalıydı. Ancak şu an haftanın 7 günü hizmet vermektedir. Yine de Pazar günleri çoğu mağazalar yani dükkanlar kapalı durumda olmaktadır. Bu sebepten tüm mağazaları görmek için hafta içi gitmeniz daha iyi olacaktır.

Kapalıçarşı Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Kapalıçarşı; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadır. 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde ise açık durumdadır ve standart ziyaret saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Bu yazımızda Kapalıçarşı çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile Kapalıçarşı Pazar günü açık mı detaylı şekilde cevaplandırdık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi Kapalıçarşı’nın telefon numarası olan “+90 212 519 12 48” numarası üzerinden de dile getirebilirsiniz.


DİĞER KAPALIÇARŞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kapalıçarşı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kapalıçarşı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.