Kapalıçarşı, İstanbul ilimizde Fatih ilçesinde yer alan dünyanın en eski ve en büyük çarşısıdır. Eşsiz mimarisi ve büyüklüğü ile öne çıkan Kapalı Çarşı, 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet döneminde inşa ettirilmiştir. 500 yılı aşkın süredir İstanbul ilinin en önemli ticaret merkezi durumundadır. Her sene 100 milyonu aşkın turist bu görkemli yapıyı görmek ve alışveriş yapmak için Kapalıçarşı’yı ziyaret etmektedir. Kuşkusuz yerli ve yabancı turistlerin en çok merak ettikleri konuların başında Kapalıçarşı sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık, hangi günler açık, hangi günler kapalı gibi bilgiler yer alıyor. Kapalıçarşı çalışma saatleri, ziyaret saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler yazımız devamında verilmiştir.

Kapalıçarşı Çalışma Saatleri 2023

Kapalıçarşı sabah saat 08:30’da açılmakta ve akşam da saat 19:00’da kapanmaktadır. Kapalıçarşı içerisinde 4 bini aşkın dükkan bulunmaktadır. Kuyumcusundan, telefonuna aradığınız her çeşit eşya burada satılmaktadır. Estetik bir tasarıma sahip olan çarşı adeta bir labirent gibidir. İçerisinde 60’dan fazla sokak bulunmaktadır. Silah, antika eşya, mücevherat, yeme içme, baharatçılar gibi sayısız sektörde birçok dükkan her gün milyona yakın kişiye hizmet vermektedir.Kapalıçarşı Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Kapalıçarşı daha önceleri haftanın 6 günü hizmet veriyordu. Ancak ziyarete gelen yerli ve yabancı turist sayısının her geçen sene artması bu konuda da değişiklik yapılmasını gerektirdi. Kapalıçarşı hafta içi (Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma) günleri hizmet verdiği gibi aralıksız olarak Cumartesi ve Pazar yani hafta sonu da hizmet vermektedir. Fakat Kapalıçarşı açık olsa da Pazar günleri birçok dükkan kapalı durumda bulunmaktadır. Bu yüzden alışveriş yapacaksanız Pazar harici bir günü seçmeniz yararınızadır.

Kapalıçarşı Bayramda Açık Mı, Kapalı Mı?

Kapalıçarşı; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda kapalı durumdadır. 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos, 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde ise açık durumdadır ve standart ziyaret saatleri içerisinde hizmet vermektedir.

Kapalıçarşı, İstanbul ilimizde ziyaret etmeniz gereken en önemli noktalardan bir tanesidir. İçerisinde her birinde farklı dükkanların bulunduğu sokaklar yer almaktadır. Bunlar; Ağa, Altuncular, Acıçeşme, Aynacılar, Basmacılar, Çuhacıhanı, fesçiler, Hacıhasan, Hacıhüsnü, İplikçiler, Kalpakçılar, Karakol, Kavaflar, Kazazlar, Kolancılar, Kürkçüler, Lütfullahefendi, Mercançıkmazı, Parçacılar, Ressam, Sandal, Serpuççular, Takkeciler, Terzibaşı, Varakçıhan, Yorgancılar, Yüncühasan, Zenneciler sokaklarıdır.

Kapalıçarşı ziyaret saatleri

Bu yazımızda Kapalıçarşı çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri ile Kapalıçarşı Pazar günü açık mı detaylı şekilde cevaplandırdık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebileceğiniz gibi Kapalıçarşı’nın telefon numarası olan “+90 212 519 12 48” numarası üzerinden de dile getirebilirsiniz.


DİĞER KAPALIÇARŞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kapalıçarşı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kapalıçarşı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.