Kamuda Çalışan Personel Sayısı

Maliye Bakanı, kamuda çalışan personel sayısı hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Bakanlık, kamuda kadrolu olarak 2 milyon 894 bin 91 personel çalıştığını belirterek, “Kamudaki sözleşmeli personel sayısı 149 bin 133, sürekli çalışan işçi sayısı 328 bin 701, geçici çalışan işçi sayısı 305 bin 892, geçici personel sayısı 22 bin 741  olmak üzere kamuda 3 milyon 528 bin kişi çalışıyor.” Dedi.

TBMM Genel Kurulunda, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı’nın maddelerinin görüşmelerinden sonra, 2023 Yılı Merkezi Yönetim Kesin Hesap Kanunu Tasarısı’nın maddelerinin görüşülmesine geçildi. Maliye Bakanı, maddeler üzerinde milletvekillerinin sorularını yanıtladı.Türkiye İstatistik Kurumu tarafından yayınlanan en son istatistiki bilgilere göre, kamuda kadrolu 2 milyon 894 bin 91 personel çalıştığını ifade eden Ağbal, kamudaki sözleşmeli personel sayısının 149 bin 133, sürekli çalışan işçi sayısının 328 bin 701, geçici çalışan işçi sayısının 305 bin 892, geçici personel sayısının 22 bin 741, diğer personel sayısının 97 bin 500 olduğunu söyledi. Ağbal, kamuda toplam 3 milyon 528 bin kişinin çalıştığını belirtti.

Kamuda Ne Kadar Personel Var?

Maliye Bakanı, kamuda çalışan personel sayısı hakkında önemli rakamlar verdi. Yıl başında Devlet Personel Başkanlığı tarafından sunulan rakamlar ise Bakanın açıkladığı rakamlardan biraz daha farklı.

kamuda ne kadar personel var

 

Ayrıca kamuda çalışan personel sayısının cinsiyetlere göre dağılımına ise aşağıdan ulaşabilirsiniz

.kamuda çalışan kadın ve erkek sayısı

 

Yukarıda vermiş olduğumuz istatistikler Devlet Personel Başkanlığı tarafından her yıl sonu açıklanan istatistiklerdir. Bu haberimizde kamuda çalışan işçi sayısı, kamuda çalışan mühendis sayısı, kamuda çalışan personel sayısı, kamuda ne kadar memur var, kamuda ne kadar personel var detaylı olarak anlattık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER MEMUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, memur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan memur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.