Kalkınma Bakanlığı, 2011’de kurulan ilk olarak 61. Türkiye Cumhuriyeti Hükumetinde yer almış bakanlıktır. Önceki hükumette bulunan Devlet Planlama Teşkilatının yerine kurulmuştur. Kalkınma Bakanlığı ülkemizde yapılacak olan yatırımlar ile bu yatırımlar için gerekli maddi durumun sağlanması gibi konulardan sorumludur. Kalkınma Bakanlığı, ihtiyaçları sebebiyle çeşitli zaman dilimlerinde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları haberimiz devamında yer almaktadır.

Kalkınma Bakanlığı İş İlanları 2023

Kalkınma Bakanlığı ayrıca devlet tarafından açılmış olan ihalelerin yerine getirilip getirilmediğini denetlemektedir. Bakanlık bünyesinde hastane, okul, devlet dairesi, baraj, köprü gibi her türlü yatırımın yapılmasını da organize etmektedir. Kalkınma Bakanlığı, tüm bu faaliyetlerini aralıksız devam ettirmek adına da çeşitli zaman dilimlerinde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır. Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • Türkiye İstatistik Kurumu İş İlanları İçin TIKLAYIN

Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan iş ilanları içinde; uzman, matematikçi, avukat, endüstri mühendisi, gıda mühendisi, uzman yardımcısı, inşaat mühendisi, ziraat mühendisi, VHKİ, büro personeli gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlara ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, üniversite mezunu, bay – bayan, deneyimli – deneyimsiz adaylar iş başvurusu yapabilmektedir. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

Kalkınma Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Kalkınma Bakanlığı tarafından yayınlanan ve yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer almaktadır. Bu ilanları takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşmaktayız. Harici olarak Bakanlığın insan kaynakları gibi çeşitli departmanlarına yapacak olduğunuz iş başvuruları ise kabul edilmez. Bakanlık bünyesinde çalışma fırsatı elde etmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. Bu yazımızda Kalkınma Bakanlığı iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER KALKINMA BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, kalkınma bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan kalkınma bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.