JÖPER maaşları ne kadardır?

Türk askeri, dünyadaki en saygın askeri birliklerden bir tanesi olarak gösterilmektedir. En güçlü birliklerden bir tanesi olarak gösterilmemizin en büyük sebebi kuşkusuz bünyesinde bulundurduğu iyi eğitimli korkusuz askerlere borçludur. Bu askeri birliklerden bir tanesi de JÖPER yani Jandarma Özel Operasyon Timleridir. JÖPER timi; rehine kurtarma ve terörle mücadele gibi oldukça zor görevleri başarı ile yerine getirmektedir. Özellikle ülkemizde ve sınır ötesinde gerçekleştirmiş oldukları terör operasyonları ile adlarından söz ettirmeyi başarmışlardır. Otoriteler tarafından TSK bünyesinde bulunan en donanımlı ve en iyi timlerden bir tanesi olarak gösterilmektedirler. JÖPER timi hakkında merak edilen oldukça çok şey bulunmaktadır. Eğitimleri, kullandıkları silahlar, kaç kişi oldukları bunlardan sadece bir kaçıdır. Ancak elde etmiş oldukları gelir yani kazançları belki de en çok merak edilen konuların başında yer almaktadır. Peki JÖPER timinde bulunanlar ne kadar maaş alıyorlar?

JÖPER maaşları 2023

JÖPER timleri rütbeli askerlerden oluşmaktadır. Er ve erbaşlar bu timlerde yer almaz. Rütbeli olması da JÖPER’e katılmak için yeterli değildir. Sadece alanında en iyi olanlar bu time girme şansını elde edebilirler. Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde bulunan astsubay, subay ve uzman çavuşlar bu time katılmak için başvuruda bulunabilirler. Peki ama nasıl? Bu konuda detaylara JÖPER Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.Çok sayıda kişi JÖPER kimine elde etmiş oldukları gelir sebebi ile de girmek istemektedir. Ancak askerlik para için yapılan bir meslek değildir. Bunun yanında elemeleri sadece bu işi cidden isteyen kişiler geçebilir. JÖPER timlerinde bulunan askerler, öncelikle rütbelerine göre maaş almaktadırlar. Yani astsubay rütbesinde bulunan birisi astsubay maaşı, subay rütbesinde bulunan birisi subay maaşı ve uzman çavuş rütbesinde bulunan birisi ise uzman çavuş maaşı almaktadır. Ancak bu maaşlarına ek olarak bu timlerde görev almalarından dolayı 1500 TL civarında bir ek ödeme yansıtılır. Bu ek ödeme ile birlikte en düşük JÖPER timi üyesi 9000 TL maaş almaktadır. Bu maaşına ek olarak doğuda görevi, terör bölgesi ve sınır dışında görev yapanlara da ayrıca ek ödemeler yapılır. Bu ödemelerle birlikte JÖPER maaşları 15.000 TL seviyesine çıkabilmektedir.

Bu yazımızda JÖPER ne kadar maaş alır, Ocak ve Temmuz ayı zamlı yeni JÖPER maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER JÖPER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, jöper konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan jöper duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.