JÖH maaşları ne kadardır?

Türkiye, dünyadaki en güçlü ordulardan bir tanesine sahiptir. Bu şekilde tanınmasının en büyük sebeplerinden bir tanesi de birbirinden korkusuz, alanında uzman, yetenekli askerler topluluğundan oluşmasıdır. TSK bünyesinde çok sayıda özel tim bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de Jandarma Özel Harekat yani bilinen kısa adı ile JÖH timidir. JÖH; arama, yok etme, sızma ve keşif gibi önemli görevleri bulunan Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde hizmet veren özel bir timdir. 5 bin kişiden oluşmaktadır. Doğu ve Güneydoğu’da aynı zamanda sınır dışında terörle mücadele konusunda ülkemizin en büyük silahlarından bir tanesidir. Çok sayıda kişi bu seçkin timin bir üyesi olabilmek için başvuru yapmaktadır. Kuşkusuz bunun en büyük sebebi bu başarılı time girerek ülkemizin müdafasında görev almaktadır. Ancak bir diğer unsur da JÖH’lerin elde etmiş oldukları gelir yani maaşlardır. Peki JÖH maaşları ne kadardır. JÖH’ler ne kadar maaş alırlar?

JÖH maaşları 2020

Jandarma Özel Harekat yani JÖH, ülkemizde askeri birimler arasında en seçkin ve gözde birliklerden bir tanesidir. Genel olarak rütbeli askerlerden oluşmaktadır. JÖH olabilmek için Jandarma Genel Komutanlığı bünyesinde görev yapıyor olmanız ve gönüllülük esası ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Tüm bu sürece dair detaylı bilgilere JÖH Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.Jandarma Özel Harekat yani JÖH, 2020 yılı itibariyle en az 6500 TL maaş almaktadırlar. Doğu veya sınır ötesi görevlerde maaşlarına ek olarak ödemeler almaktadırlar. Ayrıca bunun yanında aile yardımı, çocuk yardımı, yıpranma payı gibi ek ödemeler de alırlar. JÖH’ler tüm bunlarla beraber maaşları 8500 TL’ye kadar çıkabilmektedir.

JÖH eğitimde maaş alıyor mu?

Adaylar JÖH olabilmek için 10 haftalık oldukça zor bir eğitime tabi tutulmaktadır. Bu eğitim sürecini başarı ile tamamlayan bireyler JÖH olabilmektedir. Bu eğitim sürecinde adaylar JÖH maaşı almazlar. Bunun yerine astsubay ise teğmen ise teğmen maaşı, astsubay maaşı veya uzman çavuş işe uzman çavuş maaşı alırlar. Yani rütbelerine göre maaş alırlar.

Bu yazımızda JÖH maaşları tablosu, JÖH aylık aldığı maaşları ile Ocak ve Temmuz yeni zamlı JÖH maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER JÖH HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, jöh konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan jöh duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.