İyi Parti’ye Nasıl Üye Olunur?

İyi Parti, Meral Akşener öncülüğünde 2017 yılında kurulmuş olan bir siyasi partidir. İyi Parti, Milliyetçi Hareket Partisi bünyesinde bulunan bazı milletvekilleri ve parti sorumluları başta olmak üzere genel başkan Devlet Bahçeli ile yaşanan politika uyuşmazlıklarından dolayı MHP’den ayrılma kararı verilmesinin akabinde kurulmuştur.  İyi Parti’nin isminin Kayı boyunun bayrağından esinlenildiği iddia edilmiştir. Partinin logosu ise mavi zemin üzerinde 8 ışıklı güneş olarak belirlenmiştir. 8 ışık ise Selçuklu Yıldızı’ndaki 8 köşe ile ilişkilendirilmiştir.

İyi Parti kurulmasının akabinde kısa süre içerisinde ülkemiz genelinde örgütlenme çalışmalarını tüm hızıyla sürdürmektedir. Bunun yanında çok sayıda vatandaşımız da İyi Parti’nin ülkemiz siyasetine yeni bir soluk getireceğine ve ilerleyen süreçte iktidar olacaklarına inanmaktadır. Bu sebeplerden dolayı yüz binlerce vatandaş İyi Parti’ye üye olmak istemektedir. Ancak çoğu vatandaşımız İyi Partiye nasıl üye olunur bilmemektedir. Peki İyi Parti’ye nasıl üye olunur?İyi Parti’ye Üye Olmak İstiyorum, Nasıl Olurum?

İyi Parti henüz yeni kurulmuş bir partidir. Bu sebepten dolayı il ve ilçe teşkilatları henüz tam olarak oturmuş sayılmaz. İyi Parti’ye üye olmak isteyen, İyi Parti’nin ülkemize iyi geleceğini düşünen ve beraber yürümek isteyen vatandaşlarımız bu sebepten dolayı üyelik işlemlerini İyi Parti Genel Merkezi’nin bulunduğu Ankara ilimizden yapmak durumundadırlar. Ancak ilerleyen süreçte il ve ilçe teşkilatları görevlerine başlamalarının akabinde buralara başvuru yapılarak da üye olma işlemleri gerçekleştirilebilecektir.  Fakat mevcut durumda sadece Genel Merkeze başvuru yapılarak üye olunabilmektedir.

Güncelleme : Artık İyi Parti’ye üye olabilirsiniz. Bunun için gönüllü başvurusu formunu kullanarak başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz form ile bunu kolaylıkla yapabilirsiniz.

İyi Parti Genel Merkezi Adresi : Adres: Mustafa Kemal Mahallesi, 2120. Cadde 06510 Çankaya/Ankara

Bu yazımızda İyi Parti üyelik başvurusu nasıl yapılır, İyi partiye üye olmak için gerekli belgeler nelerdir, İyi Partiye üye olma şartları nelerdir gibi konularda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İyi Parti’ye Üye Olmak İçin TIKLAYIN


DİĞER İYİ PARTİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iyi parti konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iyi parti duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.