İstanbul Teknik Üniversitesi ya da bilinen kısa adıyla İTÜ yayınlamış olduğu iş ilanı ile çok sayıda sözleşmeli personel alımı gerçekleştireceğini açıkladı. İstanbul Teknik Üniversitesi personel alımı ilanı kapsamında 10 sözleşmeli personel istihdam edecektir. İstanbul Teknik Üniversitesi ilan kapsamında büro personeli alımı yapacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları, başvuru formu, başvuru tarihleri gibi detaylı ilan bilgilerine haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.

İstanbul Teknik Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı İlanı 2017

Üniversitemizde çalıştırılmak üzere 657 Sayılı Kanunun 4/B maddesi uyarınca 10 adet Sözleşmeli Personel alınacaktır. Adaylarda aranan başvuru şartları aşağıda maddeler halinde verilmiştir. • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinde belirtilen nitelikleri taşımak,
 • Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması yapılmış olmak ve olumlu sonuçlanmak.
 • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış veya muaf veya erteletmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak.
 • Son başvuru tarihi itibariyle 30 yaşını doldurmamış olmak,
 • Yapılacak inceleme ve soruşturma sonunda başvurulan pozisyona uygun olmalarına engel bir durumu bulunmamak,
 • 657 Sayılı Kanunun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek vücut veya akıl hastalığı ile özürlü bulunmamak. Daha önce bu şekilde istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” hükmüne uygun olması,
 • KPSS 2016 sınavı KPSSP3 ve KPSSP93 puan türünden en az 70 puan almış olmak
 • İnsan İlişkileri konusunda başarılı, ekip çalışmasına uygun
 • Belgelemek şartıyla mezuniyet sonrası 2 yıl hizmeti olmak(Başvurdukları ilan koduna göre mezuniyetinden sonraki süreler geçerli olmak şartıyla adaylar E-Devlet üzerinden alacakları hizmet dökümünü başvuru sırasında belgelemek)
İlan KoduUnvanıAdediBranşıMezuniyetPuan Türü
Büro-1Büro Personeli 1Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği BölümüÖnlisansKPSSP93
Büro-2Büro Personeli3Büro Yönetimi ve Sekreterlik BölümüÖnlisans veya LisansKPSSP93

KPSSP3

Büro-3Büro Personeli2Endüstri Mühendisliği, Endüstri Yönetimi ve
Mühendislik veya Endüstri Yönetimi lisans
programında mezun olmak
LisansKPSSP3
Büro-4Büro Personeli3İşletme –Ekonomi/İşletme-İktisat, Finans ve
Muhasebe, İşletme Mühendisliği, Kamu
Yönetimi lisans programından mezun olmak
LisansKPSSP3
Büro-5Büro Personeli1İngiliz Dili, İngiliz Dili ve Edebiyatı,
Mütercim-Tercümanlık(Türkçe-Almanca-
İngilizce), Mütercim-Tercümanlık(İngilizce,
Çeviri Bilim(İngilizce), Çeviri bilim, MütercimTercümanlık(İng-Fra-Türkçe)
veya
Mütercim-Tercümanlık(Türkçe-Almanca-
İngilizce) lisans programından mezun
olmak.
LisansKPSSP3

Her adayın bir alana başvuru yapması gerekmektedir. Birden fazla alana başvuranların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Adaylardan başvuru sırasında talep edilen belgeler aşağıda maddeler halinde verilmiştir.

 • Başvuru Formu (Web sayfasından temin edilebilecektir.)
 • Diploma veya mezuniyet belgesinin fotokopisi
 • Nüfus Cüzdanının/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı fotokopisi,
 • 2016 KPSS (B) sonuç belgesi,
 • E-Devlet üzerinden alınacak hizmet döküm belgesi (İlgili başvuru alanının mezuniyetinden sonra geçen süreler dikkate alınacaktır)

Başvurular şahsen veya posta yolu ile http://www.pdb.itu.edu.tr adresindeki Başvuru Formu doldurularak ilgili belgeler ile birlikte hazırlanarak ilan tarihinden itibaren 15 gün içerisinde “İstanbul Teknik Üniversitesi Rektörlüğü Personel Daire Başkanlığı Maslak – İSTANBUL” adresine yapılacaktır.

Yerleştirme ve adayların atama işlemleri

Büro Personeli olarak alınacak adaylar için ilanda belirtilen şartları taşıyan adaylar arasında KPSSP3 ve KPSSP93 puan türlerine göre puanı en yüksek olan adaydan başlanmak suretiyle sırasıyla boş kadrolara yerleştirme işlemi yapılacaktır. Ataması yapılacak adaylar 15 gün içerisinde hazırlanması gereken evrakları İTÜ Personel Daire Başkanlığına teslim edecekler ve Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırmasının olumlu sonuçlanmasından sonra sözleşmelerini imzalayacaklardır. Belirtilen süre içerisinde başvuruda bulunmayan, ya da sözleşmeyi imzaladığı halde göreve başlamayan adaylar nedeniyle boş kalan kadro yada kadrolara yedek aday listesinden sırayla yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Başvuru süresi yanlış beyana ilişkin hususlar

İlgililerin, ilanın gazetede yayımlandığı tarihinden itibaren 15 gün içinde http://pdb.itu.edu.tr/ internet adresinden başvuru formunu doldurarak şahsen ve posta ile yapılan müracaatları kabul edilecektir. Yerleştirme işleminin sağlıklı yapılabilmesi için müracaatlar esnasında doğru beyanda bulunulmasına özen gösterilmesi şarttır. Her adayın tek bir ilan koduna başvurması gerekmektedir. Aksi halde yanlış beyanda bulunan ve bulunmuş olduğu beyanı belgeleyemeyen ve/veya birden fazla ilan koduna başvuran adayların başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvuru tarihi bitiminden sonra http://pdb.itu.edu.tr/ adresinden asil ve yedek adayların isimleri ilan edilecektir.

Bu yazımızda İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından gerçekleştirilecek olan büro personeli alımı hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.