İstanbul Yeni Havalimanı veya diğer adıyla İstanbul 3. Havalimanı, İstanbul ilimizde yer almakta olan ve yapımı halen süren uluslararası bir havalimanıdır. Şehrin Avrupa Yakası’nda, Karadeniz kıyısındaki Tayakadın ile Akpınar köyleri arasındaki 76,5 km2 alana yıllık 150 milyon yolcu kapasiteye çıkarılabilen terminali ile birbirinden bağımsız altı pisti olacak şekilde yapılmaktadır. İnşa aşamasında olan havalimanının proje ismi İstanbul Yeni Havalimanı olarak belirlenmesine karşın, tamamlandığında bu ismin değişeceği bilgisi basında yer almıştır.

İstanbul 3. (Yeni) Havalimanı Özel Güvenlik Görevlisi Alımı İlanı 2018

İstanbul 3. Havalimanı çok sayıda kriterin yanında ekonomimize bünyesinde istihdam edilecek olan personeller vasıtası ile de büyük katkı sağlayacaktır. Şimdiden yapımı esnasında binlerce vatandaşımıza iş kapısı olan havalimanı, bitiminde de çok sayıda personeli istihdam edecek. Bu personellerden bir tanesi de güvenlik görevlileri. Havalimanı açılmadan şimdiden bünyesine güvenlik görevlisi alımı yapılmaya başlandı bile. Yapılan açıklamaya göre tamı tamına 3.500 özel güvenlik görevlisi alımı gerçekleştirilecek. Başvurular ise alınmaya başlandı.İstanbul Yeni Havalimanı projesinde, görev alacak güvenlik personeline ücretsiz lojman ve özel sosyal alan gibi imkanlar da sunulacak. Başvuruları olumlu bulunan adaylar daha sonra sözlü mülakata çağrılacaklar. Nisan ayından itibaren İstanbul Mecidiyeköy’de bulunan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Eğitim Merkezi’nde, Sivil Havacılık Güvenliği konusunda uluslararası standartlarda, kapsamlı bir temel eğitime tabi tutulacak. Eğitimi başarıyla tamamlayan adaylar ise temmuz ayı itibarıyla işbaşı yapmaya başlayacak. İstihdam edilen kadın ve erkek güvenlik görevlileri için isteğe bağlı olarak, ücretsiz maksimum 4 kişilik lojmanlar ve sosyal alan tahsis edilecek. Peki adaylarda aranan başvuru şartları neler?

Adaylarda aranan başvuru şartları nelerdir?

Bay & Bayan Güvenlik Görevlisi Adayları:

Dünyanın en büyük projesi olan İstanbul Yeni Havalimanında görevlendirilmek üzere, İGA Güvenlik Hizmetleri bünyesinde istihdam edilecek, 25 yıllık görev süremizde bizimle çalışacak takım arkadaşları aramaktayız.

  • 5188 sayılı yasaya göre özel güvenlik kimlik kartına sahip veya özel güvenlik kursuna kayıtlı olmak.
  • Tercihen 40 yaşını geçmemiş,
  • Boy kilo orantısı,
  • Erkekler için boy ölçüsü en az 1.70, bayan adaylar için 160 cm.

Güvenlik görevlisi alımı başvurusu nereden, nasıl yapılacak?

İstanbul 3. Havalimanı bünyesinde yapılacak olan 3.500 güvenlik görevlisi alımı ilanına adaylar, kariyer portalları üzerinden başvuru yapabilecekler. Aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu vasıtası ile başvurunuzu kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Akabinde başvurusu olumlu bulunan adaylar mülakat aşamasına çağrılacaklardır. Bu aşamayı da ve yazımızda belirttiğimiz üzere eğitim aşaması da başarı ile tamamlayan adaylar, İstanbul Yeni Havalimanı bünyesinde güvenlik görevlisi olarak çalışma imkanı elde edeceklerdir. Bu yazımızda İstanbul 3. Havalimanı güvenlik görevlisi alımı ilanı hakkında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca 3. havalimanı bünyesinde yayınlanan tüm ilanlara İstanbul Yeni Havalimanı iş ilanları sayfasından ulaşabilirsiniz.

İstanbul 3. Havalimanı Bay, Bayan Güvenlik Görevlisi Alımı Başvuru Formu İçin TIKLAYIN


DİĞER GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, güvenlik görevlisi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan güvenlik görevlisi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.