İŞKUR veya eski adı ile İş ve İşçi Bulma Kurumu, iş ve işçi arayan kişilerin başvuru yaptıkları bir kurumdur.  Ülkemizde milyonlarca işsiz vatandaşımız bulunuyor. İŞKUR bu işsiz kimselerin iş bulmaları ve aynı zamanda kendileri için en uygun işe yerleştirilmeleri adına çalışmalar yapıyor. Türkiye İş Kurumu tabir yerinde ise iş ve işçiyi buluşturuyor. İŞKUR tüm bunların yanında çeşitli dönemlerde kendi bünyesine de personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR tarafından yayınlanan iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, açık iş pozisyonları ile iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamındadır.

İŞKUR İş İlanları 2023

1946 yılında kurulmuş olan İŞKUR, faaliyetlerine her sene arttırarak devam ediyor. Neredeyse her ilimizde bir İŞKUR müdürlüğü bulunuyor. İŞKUR çalışmalarının aksamadan sürmesi adına da çeşitli dönemlerde personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştiriyor. İŞKUR tarafından yayınlanan en son iş ilanları aşağıda yer almaktadır.  • İstihdam Uzman Yardımcısı Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • İŞKUR Sözleşmeli Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • Türkiye İş Kurumu Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
  • İŞKUR Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

İŞKUR tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; büro personeli, büro memuru, temizlik işçisi, iş ve meslek danışmanı yani İMD, bilgisayar mühendisi, programcı, çözümleyici, avukat, temizlik görevlisi, sosyolog gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. İlanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, üniversite mezunu, bay bayan, deneyimli deneyimsiz, engelli personellerin ve eski hükümlü işçilerin iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunmaktadır. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılır?

İŞKUR İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İŞKUR bünyesinde yayınlanan tüm iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve www.iskur.gov.tr adresi üzerinde yer almaktadır. Tüm bu iş ilanlarını takip etmek, ilanlara dair iş başvuru formu, iş başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi bilgileri görmek ve anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz. İlanlar yayınlandığında bu sayfa altında sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu yazımızda İŞKUR iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca İŞKUR bünyesinde değil de İŞKUR tarafından aracılık edilmiş olan iş ilanlarına https://www.devlette.com/personel/ sayfasından ulaşmanız mümkündür.


DİĞER İŞKUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işkur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işkur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.