Türkiye İş Kurumu veya bilinen kısa ismi ile İŞKUR, ülkemizde istihdamın korunmasına, geliştirilmesine, yaygınlaştırılmasına ve işsizliğin önlenmesi faaliyetlerine yardımcı olmak ve işsizlik sigortası hizmetlerini yürütmek üzere kurulmuş, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ilgili kuruluşu olup, özel hukuk hükümlerine tabi, tüzel kişiliği haiz, idari ve mali bakımdan özerk bir kamu kuruluşudur. İş arayan ve iş veren vatandaşlarımızın sık sık başvurduğu yerlerden birisi olan İŞKUR, ülkemiz genelinde çok sayıda şubeye sahiptir. Peki bu İŞKUR şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İŞKUR çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

İŞKUR Çalışma Saatleri ve Günleri 2023

İŞKUR kurulmuş olduğu günden bu yana iş arayanları ve iş verenleri buluşturan bir kurum olmayı başarmıştır. Her sene yüzbinlerce vatandaşımız İŞKUR sayesinde iş bulabilmektedir. Halen bir İŞKUR kaydı olmayan vatandaşlarımız ise kendilerine en yakın şubeye giderek kayıtlarını gerçekleştirebilirler. Bu İŞKUR şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) günleri sabah saat 08:30’da hizmet vermeye başlamakta ve akşam saat 17:00’ye kadar hizmet sunmaktadır. İŞKUR şubeleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında da öğle arası yani öğle tatili sebebi ile kapalı durumdadır. Peki İŞKUR şubeleri hafta sonu çalışıyor mu?İŞKUR Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

Bazı kamu kurum ve kuruluşları hafta sonu da hizmet sunmaktadır. Ancak İŞKUR şubeleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri hizmet vermez. Yani işlemlerinizi hafta içi ve sadece çalışma saatleri içerisinde halletmelisiniz.

İŞKUR Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

İŞKUR şubeleri; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı) ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günlerinde ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde hizmet sunmamaktadır. İşlemlerinizi tatil bitiminde halletmelisiniz.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; İzmit, Afyon, Kocaeli, Antalya, Adana, Aydın, Adıyaman, Amasya, Bursa, Bolu, Balıkesir, Batman, Çorlu, Çanakkale, İzmir, Denizli, Diyarbakır, Erzurum, Erzincan, Gaziantep, Hatay, Isparta, Iğdır, İstanbul, Konya, Kayseri, Kırıkkale, Kars, Karabük, Kahramanmaraş, Manisa, Muğla, Nevşehir, Ordu, Osmaniye, Rize, Sakarya, Tokat, Yozgat, Van, Zonguldak gibi tüm illerimizde bulunan İŞKUR müdürlükleri için geçerli olan çalışma saatleridir.

Bu yazımızda İŞKUR çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan 444 75 87 üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İŞKUR HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işkur konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işkur duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.