TBMM grup toplantısında konuşan Başbakan Ahmet Davutoğlu siyasete ve 2015 hedeflerine yönelik bir çok konu hakkında konuştu. Ahmet Davutoğlu müjdeli haberi de yine bu grup toplantısında verdi. Buna göre 2015 yılı içerisinde ağaç dikimi işi için 120 bin geçici işçi alımı yapılacağını söyleyen Davutoğlu bu konuya ilişkin bilgiler de sundu.  120 bin işçi alımı için ülke ekonomisine ve iş arayan vatandaşlarımıza kısa süre de olsa büyük yardım sağlayacağının altını çizdi.

İŞKUR 120 BİN GEÇİCİ İŞÇİ ALIMI

2015 yılı içerisinde 250 milyon ağaç dikmeyi planladıklarını ve bu aşamada çalışmaların başlatıldığını dile getiren Başbakan Ahmet Davutoğlu,  120 bin işçi alımı için İŞKUR ile koordineli olarak çalışacaklarını da söyledi. Başbakanın açıklamaları ise şu şekilde: “250 milyon adet fidan dikmeye başlayacağız. İŞKUR bünyesinde 6 ay için 120 bin vatandaşımızı istihdam edeceğiz. Ayrıca bir istihdam paketleriyle vatandaşlarımıza müjde vermeye devam edeceğiz.” devam etti. Bu müjdeli haberin ardından gözler İŞKUR 120 bin geçici işçi alımı başvuru tarihi ve başvuru şartları neler olacak sorularına çevrildi.Şu an için 120 bin geçici işçi alımı başvuru şartları, başvuru tarihi ve başvuru formu ile alakalı net bilgi verilmedi. Ancak detaylar netleştiğinde ilk olarak devlette.com haber portalı üzerinde paylaşılacaktır. Detaylardan haberdar olmak ve diğer personel alımı haberlerini önce öğrenmek için aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizi takip edebilirsiniz.


DİĞER İŞÇİ ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, işçi alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan işçi alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.