Nitelikli eleman sorunu ülkemizde her geçen gün artmakta ve iş sahipleri nitelikli eleman bulmakta oldukça zorluk çekmektedir. Bu durumun farkında olan ve çalışmalarını bu doğrultuda gerçekleştiren İŞKUR, 2016 yılı içerisinde nitelikli eleman olarak toplamda 100 bin işçi alımı yapmayı hedefliyor.

İŞKUR 100 Bin İşçi Alımı

Küçük işletmelerde eleman yetiştirmede önemli bir yere sahip olan ustaçırak dönemi yavaş yavaş tarihe karışıyor. Bu durum da nitelikli eleman yetiştirmede büyük sorun teşkil ediyor. İŞKUR bu doğrultuda eğitim programlarının kapsamını genişletti ve nitelikli eleman sayısını arttırmayı hedef aldı. Türkiye İş Kurumu ( İŞKUR ) artık 2 çalışanı olan firmalara da eğitim verecek. Bu sayede işletmeler iş yönetim kalitesini arttırmada profesyonel destek alırken, kurum özel sektörün eleman ihtiyacını karşılamak için meslek kursları açacak.  Bilindiği üzere eğitimlerden yararlanabilmek için daha önce en az 5 çalışana sahip olmak gerekmekteydi. Ancak yeni sistemde 2 çalışanı olan firmalar bu hizmetten yararlanabilecek.İŞKUR gelecek 3 sene içerisinde minimum 3 milyon kişiye iş olanağı sunmayı hedef edinmiş durumda. Doğru işi doğru kişi ile buluşturmayı hedef edinen İŞKUR iş başvurusu yaparak, karşınıza çıkacak olan iş fırsatlarından yararlanabilirsiniz. İŞKUR kurslarına nasıl başvuru yapabileceğinizi yine diğer bir yazımızda detaylı olarak ele alacağız.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.