İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi ya da bilinen kısa adı ile İSKİ, 1981 yılında kurulmuş olan bir kamu kurumudur. İçmesuyu temin etmek, atık suları toplamak, arıtmak ve uzaklaştırmak, su havzalarını korumak, dereleri ıslah etmek gibi elzem görevlere sahip olan İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden bir tanesidir. İstanbul ilimiz 15 milyonu aşkın bir metropoldür. Böylesi büyük bir nüfusa sahip olan bir ilimizde bulunan İSKİ, kuşkusuz oldukça zor bir görevi üstlenmiştir. Kuraklığın her geçen gün arttığı dünyada böylesine büyük bir metropolde yaşayan insanların su ihtiyaçlarını karşılamakla görevli olan kurum bu görevin üstesinden başarı ile gelmektedir. İSKİ bu çalışmalarını gerçekleştirirken bünyesinde çok sayıda kişiye de istihdam yaratmaktadır. Kurum bu kişilere ek olarak yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı da gerçekleştiriyor. İSKİ tarafından yayınlanan tüm iş ilanları, iş imkanları, iş olanakları, kariyer fırsatları, açık iş pozisyonları ile iş başvurusu yapma, iş başvuru formu, iş talep formu gibi iş başvurusu detayları yazımız devamında yer almaktadır.

İSKİ İş İlanları 2023

İSKİ, idari yapılanma olarak 5 Genel Müdür Yardımcılığı, Teftiş Kurulu Başkanlığı, Hukuk Müşavirliği, İç Denetim Birim Başkanlığı, 19 Daire Başkanlığı ve 96 Müdürlükten oluşmaktadır. Özellikle teknik kadrodaki personelin ağırlıklı olduğu Kurumda; 2 bin 491 memur, 3 bin 564 işçi, 1 adet sözleşmeli memur olmak üzere toplam 6 bin 056 personel görev yapmaktadır. İSKİ tüm bu personellere ek olarak yeni personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Gerek Genel Müdürlük gerekse aşağıdaki işletmelere ihtiyaç duyulan zamanlarda bu alımlar yapılmaktadır.İstanbul İline Ait İş İlanları Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

İçmeyusu Arıtma Tesisleri

 • Kağıthane İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Ömerli İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • İkitelli (FSMH) İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Büyükçekmece İçmesuyu Arıtma Tesisi
 • Elmalı İçmesuyu Arıtma Tesisi

Atıksu Arıtma Tesisleri

 • Yenikapı Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Baltalimanı Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Büyükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Üsküdar Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Kadıköy Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Küçükçekmece Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Küçüksu Atıksu Ön Arıtma Tesisi
 • Ataköy Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Tuzla Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Paşaköy Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Terkos Atıksu İleri Biyolojik Arıtma Tesisi
 • Bahçeşehir Atıksu Biyolojik Arıtma Tesisi

İSKİ tarafından yayınlanan veya yayınlanması muhtemel iş ilanları içinde; biyolog, avukat, özel güvenlik görevlisi, mühendis, kütüphaneci, çağrı merkezi operatörü, psikolog, restoratör, stajyer, şoför, kamyon şoförü, tekniker, teknisyen, elektrik teknisyeni, bilgisayar işletmeni, engelli personel, eski hükümlü işçi, kimyager, beden işçisi, tesisatçı, temizlik işçisi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer almaktadır. İş ilanları içerisinde ilköğretim mezunu, lise mezunu, önlisans mezunu, üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz, yeni mezun adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadrolar ve pozisyonlar bulunuyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

İSKİ İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İSKİ bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız başvurularını online olarak dakikalar içerisinde gerçekleştirebilirler. Bunun için öncelikle aşağıda vermiş olduğumuz iş başvuru formu sayfasına giriş yapmalısınız. Akabinde “ Yeni Kayıt “ kısmından öz geçmişinizi sisteme yüklemelisiniz. Buradan yapacak olduğunuz başvurular sadece kurum bünyesinde personel açığı bulunuyorsa insan kaynakları tarafından değerlendirilmektedir. Bunun dışında İSKİ, iski.gov.tr adresi üzerinde ve İŞKUR gibi kariyer portalları üzerinde de iş ilanları yayınlar. Bu iş ilanları ve ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları gibi detaylı bilgiler devlette.com sitemiz üzerinde ilanlar yayınlandığı anda yayınlanacaktır. Bu sebepten bizleri takip ederek de başvurularınızı gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu yazımızda İSKİ iş ilanları ve işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İSKİ İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER İSKİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iski konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iski duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.