İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi veya bilinen kısa adı ile İSKİ, 1981 yılında kurulmuş olan bir kamu kurumudur. İSKİ; içme suyu temin etmek, atık suları toplamak, arıtmak ve uzaklaştırmak, su havzalarını korumak ve dereleri ıslah etmek gibi görevlere sahiptir. Su yönetimi oldukça önemli bir konudur. Gelecekte susuzluğun giderek daha da artacağı düşünüldüğünde İSKİ oldukça zor bir görevi icra etmektedir. Bu görevi yerine getirmek için de var gücüyle çalışmaktadır. İSKİ, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. İSKİ abonesi vatandaşlarımız fatura ödeme, fatura sorgulama, itiraz etme, abonelik taşıma, açtırma gibi çeşitli işlemleri için İSKİ şubelerine müracaat etmektedirler. Peki tüm bu İSKİ şubeleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İSKİ çalışma saatleri, mesai saatleri, çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

İSKİ Çalışma Saatleri 2022

İSKİ şubeleri hafta içi ( Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma ) sabah saat 08:00’de hizmet vermeye başlamakta ve akşamları da saat 17:00 itibariyle kapanmaktadır. İSKİ şubeleri ayrıca saat 12:00 ile 13:00 arasında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile hizmet vermemektedir. Tahsilat veznelerinin çalışma saatleri de aynıdır.İSKİ Hafta Sonu Açık Mı, Kapalı Mı?

İSKİ şubeleri hafta içi olduğu gibi hafta sonu sadece Cumartesi günleri de hizmet vermektedir. Ancak Cumartesi günü şubelerin çalışma saatleri farklıdır. Cumartesi günleri şubeler sabah saat 09:00’da açılırken öğleyin saat 13:00 itibariyle kapanır ve bu saatten sonra hizmet vermezler. Pazar günü ise tüm şubeler kapalı durumdadır.

İSKİ Bayramda Açık Mı, Çalışıyor Mu?

İSKİ; Ramazan Bayramı (Şeker Bayramı), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda ve ayrıca 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde kapalı durumdadır. Bunun yanında arefe günlerinde yarım gün çalışmaktadır.

Vermiş olduğumuz çalışma saatleri; Ümraniye, Feriköy, Avcılar, Kartal, Kağıthane, Esenyurt, Üsküdar, Pendik, Sultangazi, Aksaray, Arnavutköy, Alibeyköy, Atışalanı, Etimesgut, Bahçelievler, Bakırköy, Bağcılar, Beykoz, Başakşehir, Beşiktaş, Cevatpaşa, Çakmak, Fatih, 500 Evler, Maslak, Moda, Maltepe, Sultanbeyli, Sarıyer, Sefaköy, Şile, Tuzla, Zeytinburnu gibi tüm konumlarda bulunan İSKİ şubeleri için geçerlidir. Bunların dışında İSKİ faturanızı PTT şubelerinden ve Vakıfbank, Türkiye Finans, Kuveyt Türk, Şekerbank, Alternatifbank, Albaraka Türk, Burgan Bank, Turkish Bank, T-Bank, Aktifbank, Fiba Banka, Ziraat Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası bankalarından ödeyebilmeniz mümkündür. Bu yazımızda İSKİ çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden ve kurumun çağrı merkezi telefon numarası olan “Alo 185” üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İSKİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iski konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iski duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.