İsimden Numara Nasıl Bulunur, Sorgulanır?

Günümüzde her bireyin ve hatta çocukların bile bir telefonu vardır. Teknolojinin hızla geliştiği günümüzde kişilere erişebilmek için numarasını bulmamız yeterli olabiliyor. Bazen bir tesisatçı, bazen eski bir arkadaş, bazense eski sevgili veya bazen sadece ismini ve soyadını bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını çeşitli sebeplerden öğrenme ihtiyacı hissedebilirsiniz. Artık teknoloji sayesinde İnternet üzerinden ulaşamadığımız bir bilgi neredeyse yok. İsmini ve soyismini bildiğiniz bir kişinin de rahat bir şekilde telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Bu yazımızda Türk Telekom, Turkcell, Vodafone, PTTCel veya BİMcell fark etmeksizin ismini bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını nasıl öğrenebileceğinizi detaylı olarak anlatacağız. İsimden numara sorgulama yöntemleri ile tamamen ücretsiz olarak aradığınız telefon numarasını bulabileceksiniz.

Türk Telekom İsimden Numara

Türk Telekom ismini bildiğiniz fakat numarası bilmediğiniz kullanıcıların numaralarını öğrenmeniz için oldukça kullanışlı ve pratik bir servise sahiptir. Türk Telekom “Beyaz Sayfalar” adını verdiği bu uygulama ile aradığınız kişinin; ad, soyad, il, ilçe bilgilerini girerek saniyeler içerisinde isimden numara sorgulama hizmeti vererek aradığınız numarayı size göstermektedir. Bu sayfa tamamen ücretsizdir. Hiçbir ücret ödenemeden dilediğiniz ismin numarasını öğrenmenize olanak tanımaktadır. Fakat Türk Telekom isimden numara öğrenme işlemini gerçekleştirebilmeniz için aradığınız numaranın TTREHBER’de numarasının sorgulamaya açık olması gerekmektedir. Aksi durumda bilgilerini vermiş olsanız dahi telefon numarasını öğrenemezsiniz. Bunun yanında bu servis sadece Türk Telekom numaralarını göstermektedir. TTREHBER’e ulaşmak için “http://www.ttrehber.turktelekom.com.tr/” bu sayfayı ziyaret edebilirsiniz. Diğer operatörler için isimden numara bulma metotlarını yazımız devamında paylaştık.Vodafone İsimden Numara Öğrenme

Vodafone operatörü de müşterilerine isimden numara sorgulama imkanı vermektedir. Ancak bu Türk Telekom gibi bedava yapılan bir işlem değildir. Vodafone’nun bu servisi ücretlidir. Vodafone hatlarına ait birisinin telefon numarasını arıyorsanız, “118 42” numarasını aramanız yeterlidir. Vodafone bilinmeyen numaralar servisi ile kolay bir şekilde isim ve soyisim bilgilerinden telefon numarasını öğrenebilirsiniz. Vodafone isimden numara bulma servisi mesajla çalışmamaktadır. 11842 ücretli mi derseniz evet belirli bir ücret ödemek zorunda kalırsınız. Bu servis ile numara öğrenmek için dakikasına 1.25 TL ödersiniz.

Türkcell İsimden Numara Bulma

Turkcell operatörü de isimden numara öğrenme hizmeti vermektedir. Turkcell isimden numara sorgulama servisi ile sadece Turkcell numaraları sorgulanabilir. İsmini bildiğiniz bir kişinin telefon numarasını öğrenmek için 11832 bilinmeyen numaralar servisini arayabilirsiniz. Bu işlem için sizden dakikası 1.6 TL ücret kesilecektir. Bunun dışında mesaj ile yani sms ile de isimden tel no bulma olanağı bulunmamaktadır. Bu servis ile sadece Turkcell Rehber’e kayıtlı olan numaralar sorgulanabilir. Bazen sorgulama yaptığınızda öğrenmek istediğiniz telefon numarası Turkcell olsa bile çıkmamaktadır. Bunun sebebi kişinin kendi talebi doğrultusunda numarasının sorgulamalara kapatılmasıdır.

İsmini bildiğim birisinin numarasını nasıl bulurum

Bimcell İsimden Numara Öğrenme

Bimcell müşterilerinin bilgilerini gizlilik ilkeleri gereği farklı kişilerle paylaşmamak adına isimden ücretsiz numara sorgulama servisini kapatmıştır. Aksini iddia eden web adreslerine itimat etmemenizi önemle rica ederiz.

11880 İsimden Numara Sorgulama Uygulaması

Bunların dışında bazı servisler yine isimden numara sorgulama, tel no bulma hizmeti vermektedirler. 11880 bunlardan en bilinenlerinden bir tanesidir. 11880’i arayarak dakikası 1.97 TL’den ücretlendirilir ve dilediğiniz numarayı öğrenebilirsiniz.

11818 İsimden Numara Öğrenme

11818’de yine en çok kullanılan isimden numara öğrenmenize yarayan uygulamalardan bir tanesidir. 11818 telefon numarasını arayarak dakikası 2.98 TL’den ücretlendirilirsiniz. Bu sayede de merak ettiğiniz kişinin veya kişilerin telefon numarasını öğrenme şansınız olmaktadır.

11833 İsimden Numara Sorgulama Uygulamaları

11833 diğer uygulamalar arasında daha pahalı bir yöntem olarak öne çıkmaktadır. 11833 ile de isimden dilediğiniz numarayı öğrenebiliyorsunuz. Turkcell, Vodafone, Avea, Türk Telekom, Bimcell, PTTcell ve diğer operatörlere ait numaraları dakikasına 7 TL ödeyerek öğrenmeniz mümkündür.

Ücretsiz İsimden Numara Sorgulama Uygulamaları

Bunun dışında Upcall, Sorgulapp, Türk Tüccar, CİA gibi çeşitli mobil app yani uygulamalar bulunmaktadır. Ancak bu uygulamalar resmi kurumlara bağlı değildir ve sizden rehberiniz gibi çeşitli bilgilerinize erişim isterler. Kişisel bilgilerinizi bu tarzda uygulamalara vermemenizi öneriyoruz. Aksi durumda ileride bu bilgileri lehinize kullanabilir ve çeşitli istemediğiniz olayların yaşanmasına sebebiyet verebilirsiniz. Hali hazırda bu tarzda uygulamaların ücretsiz olmasının sebebi budur.

Bu yazımızda isimden numara nasıl bulunur, sorgulanır, isimden numara nasıl bulabilirim gibi programla isimden numara sorgulama nasıl olur, BTK, Avea programla bedava isimden cep telefonu numarası sorgulama hakkında detaylı bilgiler verdik. Şayet bu tarz işlemlerle uğraşmak istemiyorsanız, aşağıda bulunan yorum bölümüne numarasını öğrenmek istediğiniz kişinin bilgilerini yazarak bizden numarayı talep edebilirsiniz.


DİĞER İSİMDEN NUMARA SORGULAMA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, isimden numara sorgulama konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan isimden numara sorgulama duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.