İSG Sınav Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Sınavı yani bilinen kısa adıyla İSG 2. Dönem başvuruları bugün başladı. Sınava girmeye hak kazanan adaylar 11 Ekim ile 20 Ekim 2016 tarihleri arasında ÖSYM’nin resmi internet adresi üzerinden, htpps://ais.osym.gov.tr/ internet adresinden kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yaparak başvurularını yapacaklardır. İkinci dönem İSG sınavı 3 Aralık 2016 tarihinde gerçekleştirilecek. Bu sınavın sonuçları ise 15 Aralık 2016 tarihinde açıklanacak.

Başvurularını tamamlayan ve başvuruları onaylanan adaylar 3 Aralık tarihinde yapılacak olan İSG sınavına girerken yanlarında bazı belgeler bulundurmalıdırlar. Adayların sınava girebilmeleri için sınav giriş belgesi haricinde, nüfus cüzdanı veya pasaportunu yanlarında bulundurması zorunludur.Nüfus cüzdanı/Türkiye Cumhuriyeti Kimlik Kartı Süresi geçerli pasaport, pasaportları bulunmayan KKTC vatandaşlarının fotoğraflı ve kimlik numaralı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Kimlik Kartı, Askeri öğrenciler için askeri kimlik belgesi (Bu özel durum, muvazzaf askerler için geçerli değildir.), tutuklu/hükümlü adayların bu durumlarını kanıtlayan fotoğraflı resmi belge Türk vatandaşlığından izin ile ayrılanlar ve bunların kanuni mirasçılarına ait Pembe/Mavi Kartlar.

Adayların kimlik belgesinin aslını yanında bulundurması gerekmektedir. Fotokopi belge vb. kabul edilmez. Bu belgelerini eksiksiz olarak yanında bulundurmayan bir aday, mazereti ne olursa olsun, sınava alınmayacak; sınava alınsa bile sınavı geçersiz sayılacaktır.

Kurşun kalem, silgi, kalemtıraş, peçete ÖSYM tarafından temin edileceğinden, şeffaf pet şişe içerisindeki su dışında hiçbir araç, gereç, içecek ve yiyeceği sınava gireceğiniz binaya getirmeyiniz. Sınava şeffaf pet şişe içerisinde su getirebilirsiniz.

İş Güvenliği Uzmanı Nasıl Olunur Öğrenmek İçin TIKLAYIN


DİĞER İSG SINAVI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, isg sınavı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan isg sınavı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.