Sigortanızın ne zaman yatmaya başladığını ya da ne zaman emekli olacağınızı öğrenmek istiyorsanız işe ilk giriş tarihi yani sigorta başlangıç tarihinizi öğrenmeniz gerekmektedir. Emekli sandığı, Bağ-Kur, SSK aynı çatı altında SGK bünyesinde toplandığından bu yana bir çok hizmet SGK bünyesine taşınarak burada gerçekleştirilmesine olanak tanındı. Bunlardan birisi de işe ilk giriş tarihi sorgulama, sigorta başlangıç tarihi öğrenme.

SGK İşe İlk Giriş Tarihini Öğrenmek Sorgulamak

İşe ilk giriş tarihini öğrenmek, sigortanızın zamanında başlatılıp başlatılmadığını da öğrenmenize neden olur.  İşverenler bazen çalışanlarının sigortalarını birkaç gün ya da bazen birkaç hafta gibi bir süre geç başlatabiliyor. İşe ilk giriş tarihi sorgulama ile işe başladığınız tarihte sigortanızın başlatılıp başlatılmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.SGK Sigorta Başlangıç Tarihini Öğrenmek Sorgulamak

Önceleri sigorta başlangıç tarihi sorgulamak ya da işe ilk giriş tarihi sorgulamak için ESGM üzerinden işlem gerçekleştiriyorduk. Ancak artık bu işlem tamamen kaldırıldı. İlk işe giriş tarihinizi öğrenmek için hizmet dökümü çıkartmanız gerekmektedir. Bu işlemi yapabileceğiniz tek mecra ise E-Devlet Kapısıdır. E-Devlet kapısına aşağıda vermiş olduğumuz bağlantı ile girdikten sonra şifre ve T.C. kimlik numarası ile giriş yapmanız gerekmektedir. Akabinde de işe ilk girdiğiniz tarih yani sigorta başlangıç tarihinizi öğrenebilmektesiniz.

İşe İlk Giriş Tarihi Öğrenmek İçin Hemen  TIKLAYIN

Yukarıda vermiş olduğumuz sayfa ile 4a/4B/4c hizmet dökümlerine ulaşabilir ve primleri yatırılıyor mu, prim borcunuz var mı, sigortanızın kaç TL üzerinden ödendiği gibi bilgilere de kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Bu yazımızda SGK işe ilk giriş tarihi sorgulama, sigorta başlangıç tarihi öğrenme gibi bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun veya önerilerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.


DİĞER SGK HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, sgk konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan sgk duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.