Türkiye İş Bankası A.Ş. veya bilinen kısa adı ile İş Bankası ülkemizin en büyük özel bankalarından bir tanesidir. İş Bankası ülkemizde ticari ve bireysel bankacılık hizmetleri sunmaktadır. Bizzat Mustafa Kemal Atatürk’ün yönergeleri ile 1924 senesinde kurulmuştur. Cumhuriyet döneminde kurulmuş olan ilk ulusal banka olan İş Bankası, kurulmuş olduğu günden bu yana düzenli olarak büyümesini sürdürmüş ve günümüzde sadece ülkemizin değil, dünyanın en büyük bankalarından bir tanesi olmayı başarmıştır. Öyle ki; sermaye bazında dünyanın en büyük 118. Bankası konumundadır.

İş Bankası ülkemizde 1300’ü aşkın şube sayısına, 6 bini aşkın bankamatik sayısına ve 25 bini aşkın personele sahiptir. Sundukları pratik çözümler ile İş Bankası, vatandaşlar tarafından ülkemizde en çok tercih edilen bankalardan bir tanesi olmayı başarmıştır. Peki İş Bankası sabah saat kaçta açılır, akşam saat kaçta kapanır, saat kaça kadar açıktır, hafta sonu bayramda açık mıdır? İş Bankası çalışma saatleri, çalışma günleri ve mesai saatleri hakkında bilgiler yazımız devamında yer almaktadır.İş Bankası Çalışma Saatleri 2023

Ülkemizin en büyük finans kuruluşlarından olan İş Bankası’nın tüm şubelerinde çalışma saatleri aynıdır. Tüm bu şubeler sabah saat 09:00’da açılmakta ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. İş Bankası şubeleri ayrıca saat 12:30 ile 13:30 saatleri arasında da öğle arası sebebi ile kapalı durumdadır.

İş Bankası Hafta Sonu Açık Mı / Çalışıyor Mu?

İş Bankası’nın ülkemizde milyonlarca müşterisi bulunmaktadır. Bu sebepten dolayı acil finansal ihtiyaçların giderilmesi adına İş Bankası bazı şubelerini hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri açık tutmaktadır. Hafta sonu ve bayramda açık olan İş Bankası şubeleri ile bu şubelerin çalışma saatleri aşağıda verilmiştir.

  • Bilkent/Ankara İş Bankası Şubesi : Pazar hariç her gün 10:00-18:30
  • Cepa Alışveriş Merkezi/Ankara : Pazar hariç her gün 10:00-13:30 14:30-18:30
  • 212 Outlet AVM/ İstanbul : Pazar hariç her gün 10:00-18:30
  • Arena Park AVM/İstanbul : Hafta içi her gün 10:00-18:30 Cumartesi 10:00-13:00 14:00-18:30, Pazar kapalı
  • Atatürk Hava Limanı/İstanbul : Her gün 00:00-24:00
  • Cevahir Alışveriş Merkezi/İstanbul : Her gün 10:00-19:30
  • Kipa-Balçova/İzmir : Her gün 10:00-18:30
  • Kipa-Büyükçiğli/İzmir : Her gün 10:00-18:30
  • Mavişehir/İzmir : Hafta içi her gün 10:00-18:30 Cumartesi 12:00-17:00, Pazar kapalı

Yukarıda detaylı olarak vermiş olduğumuz İş Bankası şubeleri devlette.com tarafından araştırdığımız güncel adreslerdir. Bunun haricinde 24 saat açık olan İş Bankası şubeleri sadece Atatürk Havalimanı içerisinde yer almaktadır. Bunun dışında yer alan Eskişehir, Trabzon, Kayseri, Antalya, Aydın, İzmir, Bursa, İstanbul, Niğde, İzmit gibi tüm illerimizde İş Bankası şubelerinin çalışma saatleri aynıdır.

İş Bankası Bayramda Açık Mı / Kapalı Mı?

Yukarıda vermiş olduğumuz İş Bankası şubeleri bayram ve resmi tatil günlerinde de çalışmaktadır. Ancak diğer İş Bankası şubeleri Ramazan Bayramı ( Şeker Bayramı ), Kurban Bayramı gibi dini bayramlarda, arefe günü ve 1 Ocak, 1 Mayıs, 19 Mayıs, 23 Nisan, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatillerde kapalıdır.

Bunun dışında 31 Aralık, 10 Kasım, 28 Ekim gibi çeşitli günlerde İş Bankası şubeleri açıktır. Hali hazırda bu tarihler resmi tatil değildir.

Ayrıca bankaların kapalı olduğu zamanlarda EFT işleminin bir sonraki iş günü gerçekleştirileceğini unutmayınız. Havale ise aynı banka içerisinde yapılan bir işlem olmasından dolayı resmi tatil olsa dahi günün 24 saati gerçekleştirilmektedir. Bu yazımızda İş Bankası çalışma saatleri, mesai saatleri ve çalışma günleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca tüm bankaların çalışma saatlerine bankaların çalışma saatleri yazımızdan ulaşabilirsiniz.


DİĞER İŞ BANKASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iş bankası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iş bankası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.