Günümüzün vebalı hastalığı olan işsizlik, herkesin ortak noktası haline gelmektedir. Her birey’in başına gelebilecek olan iş bulma problemi , aslında o kadar da korkulacak bir şey olmayıp iş konusunda istihdam sağlanabileceğini konu alan bu yazımız sorularınıza cevap niteliği sağlamaktadır.

İş Ararken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Öncelikle yeteneklerinizi, deneyimlerinizi, referanslarınızı ve istenilen kariyer planlarınızı, göz önünde tutarak titizlikle bir özgeçmiş hazırlamalısınız. Bu konuda en fazla yapılan hata ise; uygunsuz fotoğraf secimi , uygunsuz yazı stili , ve özensiz hazırlanan CV’ler. CV hazırlarken bunların kronolojik sırayla olmasına dikkat edilmelidir. Sırasıyla doğum tarihi , ad soyadı , adresi , telefon numarası , e posta adresi, eğitim durumu, iş deneyimleri , kişisel bilgilerin ve referansların bulunduğu bilgisayar ortamında hazırlanan Cv ‘ler iş ararken daha kolaylık sağlamaktadır. CV ‘nin sağ üst köşesinde vesikalık bir fotoğraf olması gerekmektedir. Hazırlanan CV’yi internetin nimetlerinden yararlanarak kariyer sitelerine , online iş ilanları ve eleman arayan şirketlere CV ‘yi yollayabilirsiniz. Kendinize bir kariyer ve amaç belirleyin eğer yüksek bir maaşlı iş istiyorsanız hedeflerinizi düşürmeyin ve sabredin. Fırsatın ayağınıza gelmesini beklemeyin, bu süreç’ de eleman aramayan şirketlere’ de CV’ nizi gönderin. iş ararken ,belirlediğiniz bir hedef varsa , kısa süreli veya yarı zamanlı işleri geçici olarak değerlendirmekte fayda var. İş ararken bütün çevrenize bunu bildirmeniz kısa sürede size iş olanağı sağlar. Eğer bir sektörde çalışırken iş arayışındaysanız, başvuru yaptığınız iş ilanlarında çalıştığınız şirket adı karşı taraf’dan görünecektir ve başvurunuz dikkate alınmayacaktır. Bu yüzden çalıştığınız şirketin olanaklarını kullanmaktan kaçınınız.Güncel olarak iş ilanları, eleman alımı ve personel alımı yapan şirketler hakkında son dakika haberlerine BURADAN ulaşabilirsiniz.


DİĞER PERSONEL ALIMI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, personel alımı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan personel alımı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.