İntibak Eğitimi Nedir, Ne Demektir?

Polis Meslek Yüksek Okulu, Harp Okulu gibi kurumlara başvuru yapmak isteyen adaylara intibak eğitimi verilmektedir. Ancak bu intibak eğitimi hakkında çoğu kişi net bilgiye sahip değildir. Öncelikle intibak kelimesinin anlamını öğrenelim. İntibak yeni bir ortama ve çevreye uyum sağlama olarak tanımlanmaktadır. İntibak eğitimi de bazı mesleklere adapte olunması maksadıyla verilen bir eğitim türüdür.

İntibak Eğitimi Kaç Gün Sürer?

PMYO, Kara Harp Okulu, Hava Harp Okulu, Deniz Harp Okulu gibi okullarda eğitim almaya hak kazanan öğrenciler, kazanmış oldukları okula teslim olması gereken süre zarfında giderler ve okula geçici kayıtlarını yaptırırlar. Bu geçici kayıtlarının yapılmasının akabinde ise ilk Pazartesi intibak eğitimi başlamaktadır. İntibak eğitimi genel itibariyle 2 hafta sürmektedir. 2 Hafta sonunda Pazar günü eğitimler son bulur.İntibak Eğitimi Nasıl Yapılır? İntibak Eğitiminde Neler Yapılır?

İntibak eğitiminde 5 gün süre zarfında adaylar öncelikle sağlık raporu almaktadırlar. Sağlık raporlarını alan adaylar daha sonra alt üst ilişkisi, okul içerisinde uyulması gereken kurallar, yatak düzeni, düzen eğitimleri, üstlerle nasıl konuşulması, bir üstle karşılaşıldığında neler yapılması, tören yürüyüşü gibi ileride karşılaşabileceğiniz tüm durumlar hakkında detaylı bilgiler verilmektedir.

İntibak eğitimlerini alan adaylar yüklenme senedini imzalamaları adına 1 hafta civarında bir izine gönderilirler. Bu izin bitiminde adayların asıl kayıtları gerçekleştirilir ve eğitimlerine başlarlar.

İntibak Eğitimi Zor Mu, Kolay Mı?

İntibak eğitimi süresinde zorluk yaşamazsınız. Sadece ileride karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında detaylı bilgiler verilir. İntibak eğitiminin asıl amacı da zaten okula devam etmekte kararlı olup olmadığını anlamak ve ileride karşılaşabileceğiniz durumlar hakkında okuldaki eğitiminiz başlamadan haberdar olmaktır.

Bu yazımızda intibak eğitimi hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Ayrıca diğer sayfamızdan birliğe en geç kaçta teslim olunur öğrenebilirsiniz.


DİĞER İNTİBAK EĞİTİMİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, intibak eğitimi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan intibak eğitimi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.