İnfaz Koruma Memurları Ne Kadar Maaş Alıyorlar?

Ülkemizde 50 bini aşkın infaz koruma memuru yani halk arasında bilinen diğer adıyla gardiyan bulunmaktadır. Cezaevi personelinde son yıllarda muazzam bir artış yaşanmıştır. Bunun en büyük sebebi cezaevlerinin artması ve cezaevlerindeki kriterlerin değiştirilmesidir. İnfaz koruma memurluğu mesleği son yıllarda popülaritesini arttıran mesleklerin başında yer almaktadır. Bir önceki yazımızda nasıl infaz koruma memuru olunur detaylıca anlatmıştık. Bu yazımızda ise infaz koruma memurlarının maaşları ne kadar, gardiyanlar ne kadar maaş alıyor anlatacağız.

İnfaz Koruma Memurlarının ( Gardiyanların ) Maaşları Ne Kadar?

Öncelikle infaz koruma memurları devlet memuru statüsünde çalıştıkları için devlet memurlarının sahip oldukları haklara infaz koruma memurları da sahiptirler. İnfaz koruma memurları net maaşının yanında aile yardımı, çocuk parası, ek mesai ücreti gibi ücretlere de sahip olmaktadırlar. Ayrıca çalıştığı kıdem yılına, evli yada bekar olmasına, çocuğunun olup olmamasına gibi farklı sebeplerden dolayı infaz koruma memuru maaşları değişiklik gösterebilmektedir. Burada sizlere sunacağımız rakamlar bu oranların ortalaması alınarak hesaplanmış rakamlardır.İnfaz koruma memurlarının 2019 Ocak ve Temmuz zammı hesaba katılarak güncel taban maaşları 2260 TL’dir. Bu rakamın üzerine yukarıda saydığımız ek gelirler ilave edilerek gardiyan maaşı hesaplanır.  Gardiyan maaşları uzun zamandır eleştirilen konuların başında yer alıyordu. İlerleyen zamanlarda edindiğimiz bilgilere göre infaz koruma memurlarının maaşları ek düzenlemeler getirilecek ve çalışma koşulları ile işlerinin zorluğu anlamında maaşları güncellenecek. Yapılacak olan zam hakkında gelişmeleri takip edebilmek ve anlık olarak haberdar olmak için aşağıda bulunan sosyal ağlardan bizleri takip edebilirsiniz.

infaz koruma memuru, gardiyan maaşları

Bu yazımızda infaz koruma memurları yani gardiyanlar ne kadar maaş alıyorlar, ne kadar para kazanıyorlar gibi maaş hesaplamaları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzde dile getirebilirsiniz.


DİĞER İNFAZ KORUMA MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, infaz koruma memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan infaz koruma memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.