İnfaz koruma memuru (gardiyan) maaşları ne kadardır?

İnfaz koruma memuru ya da diğer adı ile gardiyan veya kısaca İKM, Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan cezaevlerinde görev yapan 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında bulunan memurlara verilen isimdir. İnfaz koruma memurları, cezaevi ve ıslahevlerinde düzenin sağlanması adına görev yaparlar. Bunun dışında burada bulunan suçluların ihtiyaçlarını karşılamak ve ıslahını yaparak yeniden topluma kazandırmak gibi görevlere sahiptirler. Peki infaz koruma memurları ne kadar maaş alırlar?

İnfaz koruma memuru (gardiyan) maaşları 2023

İnfaz koruma memuru olmak için en az lise mezunu olmak ve belirli bir boy kilo şartını sağlamak gerekmektedir. Tüm bu şartlara İnfaz Koruma Memuru Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Adalet Bakanlığı ve CTE her sene çok sayıda infaz koruma memuru alımı gerçekleştirmektedir. Hal böyle olunca bu mesleğe yönelmek isteyen kişiler ise gardiyanlar ne kadar maaş alıyorlar merak etmektedir.Net Maaşları
6940  TL

Yukarıda yer alan bilgiler mezuniyet durumuna göre işe yeni başlayan bir infaz koruma memurunun maaşıdır. Derece ve kademesi yükseldikçe maaşları da yükselmektedir.  Ayrıca bu vermiş olduğumuz maaşa, aile yardımı ve çocuk yardımı gibi ek ödemeler dahil değildir.

Ülkemizde çok sayıda cezaevi bulunmaktadır ve bu cezaevlerinde 250 bini aşkın mahkum bulunmaktadır. Bu cezaevlerine ek olarak her geçen gün yenileri de yapılmaktadır. Buralarda görevlendirilmek üzere çok sayıda infaz koruma memuru istihdam edilecektir. Bu yazımızda infaz koruma memuru kaç para maaş alır, kaç lira maaş alır, Ocak, Temmuz ayları yeni gardiyan maaşları, kadrolu ve sözleşmeli İKM maaşları hakkında detaylı bilgiler paylaştık. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İNFAZ KORUMA MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, infaz koruma memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan infaz koruma memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.