Her vatandaşın bir TC. kimlik numarası olduğu gibi her GSM cihazının da bir IMEI numarası vardır. Bu numara telefona özgüdür. Zamanla yada sim kart değişince IMEI nnumarası değişmez. Bu konu da detaylı bilgiyi IMEI nedir yazımızda vermiştik. Bu yazımızda da IMEI sorgulama nasıl yapılır, IMEI sorgulama ne işe yarar, telefonum kaçak mı nasıl öğrenirim gibi konulara değineceğiz.

IMEI NUMARASI SORGULAMA

IMEI sorgulama cihazın kaçak olup olmadığını ve cihaz hakkında üretim tarihi, modeli gibi bir takım bilgilere erişmenizi sağlayan bir işlemdir. Aşağıdaki alana IMEI numaranızı ve resimde gördüğünüz doğrulama alanını yazdıktan sonra IMEI sorgulama butonuna basarak tüm bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.İkinci el cep telefonu alırken suçlu duruma düşmemek için yukarıdaki alandan IMEI sorgulama işlemini yapmanızı öneririz. Şayet telefon kayıp yada çalıntı çıkarsa hukuki olarak siz de zan altında kalırsınız. Genpa, İphone, KVK, Sony, Samsung, Nokia, Turkcell, Avea, Vodafone farketmeksizin yukarıdaki alandan numaranızı yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Bu yazımızda IMEI no nasıl bulunur, nasıl sorgulanır, IMEI numarası sorgulama konusunda merak ettiklerinizi yorum olarak dile getirebilirsiniz.


DİĞER İMEİ NUMARASI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, imei numarası konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan imei numarası duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.