İl içi atama ve yer değiştirme; memurların görevlerinde 1 yılı doldurması ardından çeşitli nedenler göstererek ya da direkt olarak isteğe bağlı bir şekilde puanlarının yettikleri yere transfer edilmesi işlemidir. İl içi atama ve yer değiştirme sonuçları yaptığınız tercihlerin yönetmelikte bulunan kurallara uyması halinde beklediğiniz nitelikte gelecektir.

Genel olarak başvurular Mayıs ayında yapılmakta ve sonuçlar Haziran ayında duyurulmaktadır.İl içi atama ve yer değiştirme sonuçları nereden öğrenilir?

Atama sonuçlarının ne zaman açıklanacağı her sene başvuru tarihinde açıklanmaktadır. Adayların mutlaka atama kriterlerine dikkat etmesi gerekmektedir. Özellikle daha merkezi konumda bulunan yerlere atanmak isteyen kişilerin tayin isteyen kişileri takip etmesi ve kadroları dikkate alması önemlidir. Atama başvurunuzun doğru bir sonuç vermesi için mutlaka bu detaylara dikkat edilmelidir. Öylesine yapacağınız bir başvuru sizin istemediğiniz bir yerde görev yapmanıza neden olabileceği için mutlaka istenilen bölgeler tercih edilmelidir çünkü tayin olduğunuz andan itibaren minimum 1 sene kadar görev yerinizden ayrılmanız mümkün olmayacaktır.

Atama ile ilgili bilgiler ve atama sonuçlarını öğrenmek isteyen kişilerin bulundukların ilin Milli Eğitim Müdürlüklerine gitmeleri ya da bu müdürlüklerin sitesine girmeleri yeterli olacaktır. Dilediniz detaylı bilgiyi bu birimlerden alabilir ve İnternet sitelerinden takipte bulunabilirsiniz. İl içi atama sonuçları her ilin MEB adresinden takip ediliyor.

Atamanız ile ilgili bir sorun olduğunu düşünmeniz halinde mutlaka şahıs olarak Milli Eğitim Müdürlüğüne gitmeniz gerekmektedir. İl içi atama ve yer değiştirme sonuçları hakkında detaylı bilgilere haberimiz devamından ulaşabilirsiniz.


DİĞER ATAMA SONUÇLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, atama sonuçları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan atama sonuçları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.