İkametgah Nedir?

İkametgah kelimesi, bir yerde ikamet edilen, oturulan yer anlamını taşımaktadır. Bir diğer anlamla ikametgah insanların yaşadıkları konut veya bölgedir. Hukuken her bireyin sadece 1 ikametgah adresi olabilmektedir. Tüzel kişilerin ikametgahları ise, tüzüğünde aksine hüküm bulunmadıkça, işlem merkezinin bulunduğu yeri ifade etmektedir.

İkametgah Belgesi Nedir?

İkametgah belgesi ise bir şahsın daimi olarak ikamet ettiği yani hayatını sürdürdüğü yerin resmi olarak belirtilmiş olduğu ve devlet kayıtlarında da bulunan adres demektir. Yani nerede yaşadığınızı resmi olarak gösteren belgedir.  İş görüşmeleri ya da resmi kurumlarla olan işlerde ve daha çok sayıda alanda kişilerden ikametgah belgesi talep edilmektedir.  Bu yazımızda ikametgah belgesi ne demektir detaylı olarak bahsettik. Aşağıda yer alan bu konu hakkında yazılmış olan makalelere de göz gezdirebilir ve konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümünden dile getirebilirsiniz.İkametgah Belgesi Nereden, Nasıl Alınır Öğrenmek İçin TIKLAYIN

İkametgah Adresi Nasıl Değiştirilir Öğrenmek İçin TIKLAYIN


DİĞER İKAMETGAH HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ikametgah konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ikametgah duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.