Iğdır Belediyesi Personel Alımı

Iğdır, ülkemizin en doğunda yer alan ilimizdir. 1992 yılında ülkemizin 76. ili olması kararlaştırılmıştır. Tarihi ve kültürel zenginlikleri ile ülkemizin en önemli illerinden olan Iğdır, Ermenistan, Azerbaycan ve İran ile sınır komşumuzdur. 2020 yılı itibariyle ilin nüfusu 200 bini geçmiş durumdadır. Iğdır ilimiz sanayi ve istihdam bakımlarından diğer illerimizin gerisinde kalmış durumdadır. Bu durumun önüne geçmek ve Iğdır ilini modern bir kimliğe büründürmek adına Iğdır Belediyesi var gücüyle çalışmaktadır. Vatandaşlar da, bu çalışmaların akabinde Iğdır Belediyesi 2020 yılında personel alımı, eleman alımı, işçi alımı ve memur alımı yapacak mı merak içindeler. Bu yazımızda Iğdır Belediyesi insan kaynakları açık pozisyonları, iş imkanları, kariyer fırsatları, iş olanakları, güncel iş ilanları ile iş başvurusu, iş başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi bilgilere yer verdik.

Iğdır Belediyesi Memur Alımı

Iğdır ilimizde ekonomi genel itibariyle tarım ve hayvancılığa dayanmaktadır. Şehirde ayrıca çırçır fabrikaları, pamuklu dokuma tekstil fabrikası, tuzlalar gibi çeşitli sanayi işletmeleri bulunmaktadır. Iğdır Belediyesi şehirde son dönemde artmış olan işsizlik rakamlarını düşürebilmek adına sanayi istihdamının arttırılması gerektiğinin bilincindedir. Bu kapsamda şehre yeni yatırımları çekmek adına çalışmalar düzenlemektedir. Ayrıca İŞKUR ile de çeşitli anlaşmalar yapılmış ve buradaki kurslar ile işsiz kimselere yeni meslekler edindirilmesi adına çalışmalar yapılmıştır. Bu çalışmaların bir kısmını da Iğdır Belediyesi bünyesine yapılması planlanan personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı oluşturmaktadır. Ayrıca bu alımlar ve çalışmalar sadece Iğdır ili merkezinde değil aynı zamanda aşağıda saymış olmuş ilçelerde de yapılacaktır.  • Aralık
  • Karakoyunlu
  • Tuzluca

Iğdır Belediyesi tarafından yayınlanması planlanan iş ilanları içinde ilköğretim mezunu, ilkokul mezunu, orta öğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri çok sayıda kadro ve pozisyon bulunmaktadır. Bu alımların bazıları sınavsız yani KPSS gibi bir sınav şartı aranmadan bazıları da KPSS şartı ile yapılacaktır. İlanlar kapsamında istihdam edilecek olan personeller, taşeron, daimi, sözleşmeli, geçici ve kadrolu gibi statülerde barındırılacaklardır. Belediye ayrıca çok sayıda eski hükümlü işçi alımı, engelli personel alımı ve stajyer alımı da yapmayı planlamaktadır. Peki bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapılır? İlanlara nasıl başvuru yapacağınızı yazımız devamında detaylı bir şekilde ele aldık. Aşağıda da Iğdır ilinde kamu kurum ve kuruluşları tarafından son dönemde verilmiş iş ilanları bulunmaktadır.

Iğdır Belediyesi İş İlanları 2020

Facebook Üzerinden Iğdır İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Iğdır Belediyesi İş Başvurusu 2020

Iğdır Belediyesi tarafından yapılması planlanan çok sayıda personel, eleman, işçi ve memur alımı ilanları kademeli olarak yıl içerisinde yayınlanacak. İlanlar henüz yayınlanmaya başlanmadı. Ancak ilanlar yayınlandığı an iş başvuru formu, başvuru şartları, başvuru tarihleri gibi tüm detaylı bilgiler www.devlette.com adresimiz üzerinde yer bulacaktır. Bu ilanları kaçırmamak ve bu ilanlardan anında haberdar olmak için bizleri sosyal ağlardan takip etmeniz yeterlidir. Ancak bu ilanların yayınlanmasını beklemek istemiyor ve iş başvurusu yapmak istiyorsanız, belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına öz geçmişinizi bırakabilirsiniz. Fakat buraya yapacak olduğunuz başvurular sadece ilgili kadro ve pozisyonlarda iş ilanı yayınlandığı takdirde değerlendirilmeye alınmaktadır. Bu sebepten dolayı çoğu durumda “Şu an için herhangi bir personel alımı yapılmamaktadır.” denilerek başvurularınız kabul görmeyebilir. Bu duruma düşmemek ve zaman kaybı yaşamamak adına ilanların yayınlanmasını beklemeniz ve daha sonra yine bahsedeceğimiz şekil ve usullerde iş başvurusu yapmanızı önermekteyiz. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüz üzerinden dile getirebilirsiniz.


DİĞER IĞDIR BELEDİYESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, ığdır belediyesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan ığdır belediyesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.