İstanbul Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri veya bilinen kısa ismi ile İETT, İstanbul ilimize toplu taşıma hizmeti sunmakta olan bir kuruluştur. 1871 yılında kurulmuş olan İETT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde faaliyet göstermektedir. Şehirlerin gelişme sürecinde en büyük problemi toplu taşımadır. İETT, İstanbul ilimiz gelişmesini sürdürürken artan nüfusla beraber toplu taşımayı geliştirmek adına tüm gücüyle çalışmalarına devam etmektedir. İETT tarafından hayata geçirilen projeler ve çalışmalar şehir hayatını kolaylaştırmaktadır. İETT tüm bu projelerine devam ederken çeşitli dönemlerde de bünyesine faaliyetlerin aksamadan sürmesi adına personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapmaktadır.

İETT İş İlanları 2023

İstanbul ilimizin nüfusu 15 milyonu aşmış durumdadır. Bu denli büyük bir mega kentte toplu taşıma hizmetleri de bir o kadar zor olmaktadır. İETT bu görevi başarı ile sürdürmektedir. Her geçen gün filosunu genişleten İETT’nin bünyesinde 6 bini aşkın özel halk otobüsü ve metrobüs bulunmaktadır. Bu araçlarla yılda 1 milyarı aşkın yolcu taşınmaktadır. İETT; İkitelli, Kayışdağı, Topkapı, Edirnekapı, Ayazağa, 4. Levent, Hasanpaşa, Kağıthane, Beykoz, Sarıgazi, Kartal ve Çobançeşme’de garajlara sahiptir. İETT ihtiyaçları sebebi ile çeşitli dönemlerde bünyesine personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir.İstanbul İline Ait İş İlanlarını Facebook Üzerinden Takip Etmek İçin TIKLAYIN

İETT tarafından yayınlanan veya vatandaşlarımız tarafından yayınlanması beklenen iş ilanları içinde; avukat, şoför, özel güvenlik görevlisi, kadrolu personel, makinist, özürlü işçi, endüstri mühendisi, makine mühendisi, engelli personel, eski hükümlü işçi, stajyer, tamirci, tekniker, teknisyen, vatman gibi çok sayıda kadro ve pozisyon bulunuyor. İETT metro bünyesinde yayınlanan ilanlarda ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu ve üniversite mezunu olan bay bayan, deneyimli deneyimsiz adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. Peki tüm bu iş ilanlarına nasıl ve nereden iş başvurusu yapılıyor?

İETT İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İETT iş ilanları İŞKUR ve Kariyer İBB bünyesinde yayınlanmaktadır. İETT bünyesinde çalışmak istiyorum diyen vatandaşlarımız bu iş ilanlarını takip etmelidirler. Yayınlanacak olan tüm bu iş ilanları aynı zamanda devlette.com web sitemiz üzerinde de yer bulacaktır. Harici olarak İnternet üzerinde iş başvuru formu bulunmamaktadır. İş başvurusunda bulunmanızın ardından insan kaynakları departmanı başvurunuzu değerlendirecek ve başvurusu olumlu olan adaylarla görüşme gerçekleştirecektir. Bu yazımızda İETT iş ilanları ile işe alım süreci hakkında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.

İETT İş Başvuru Formu Doldurmak İçin TIKLAYIN


DİĞER İETT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iett konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iett duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.