İDATA Saat Kaçta Açılıyor, Kapanıyor?

İDATA, 1998 yılında İstanbul ilimizde kurulmuş olan, vize başvurularının kabulü ile değerlendirilmesi konularında ve destek hizmetleri alanında uzmanlaşmış olan bir kurumdur. İDATA, Almanya ve İtalya vizesi ile konsolosluk işlemleri için aracılık hizmetleri vermektedir. Almanya ve İtalya ülkelerini ziyaret etmek isteyen vatandaşlarımız İDATA başvuru merkezlerini ziyaret ederek vize işlemlerini gerçekleştirebilirler. Açıldığı günden bu yana vatandaşlarımızın vize ve pasaport işlemleri için ilk tercihi olmayı başaran kurum, çalışmalarına ara vermeksizin devam etmektedir. Peki İDATA başvuru merkezleri sabah saat kaçta açılıyor, akşam saat kaçta kapanıyor, saat kaça kadar açık? İDATA çalışma saatleri, mesai saatleri ile çalışma günleri yani hangi günler açık, hangi günler kapalı yazımız devamında yer almaktadır.

İDATA Çalışma Saatleri 2023

İDATA; Ankara, Antalya, Bursa, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Trabzon illerimizde başvuru merkezlerine sahiptir. Bu başvuru merkezlerine müracaat ederek vize ve pasaport işlemlerinizi yapabilirsiniz. Randevu almadan bizzat gidebileceğiniz gibi (0850 460 84 93) çağrı merkezi üzerinden randevu alarak da işlemlerinizi yapabilirsiniz. Genel olarak başvuru merkezleri yoğun olduğundan dolayı randevu alarak gitmenizi öneriyoruz. Peki İDATA çalışma saatleri nasıldır?İDATA başvuru merkezleri sabah saat 08:00’de açılmakta ve akşam saat 17:30’da kapanmaktadır. Saat 12:30 ile 13:30 arasında 1 saat süre zarfında da öğle tatili yani öğle arası sebebi ile başvuru merkezleri kapalı durumdadır. Kurumun çalışma saatleri hakkında sık sorulan sorulara ise aşağıdan ulaşabilirsiniz.

İDATA hafta sonu açık mı, çalışıyor mu: İDATA başvuru merkezleri hafta sonu yani Cumartesi ve Pazar günleri çalışmazlar. Sadece resmi tatil günleri haricinde Pazartesi, Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günlerinde vize başvurusu, pasaport teslimi gibi işlemlerinizi yapabilirsiniz.

İDATA bayramda açık mı, kapalı mı : İdata ofisleri Ramazan Bayramı, Kurban Bayramı gibi dini tatiller ile 1 Ocak, 1 Mayıs, 23 Nisan, 19 Mayıs, 29 Ekim, 30 Ağustos ve 15 Temmuz gibi resmi tatil günlerinde çalışmamaktadırlar.

İDATA çağrı merkezi çalışma saatleri : İDATA çağrı merkezi telefon numarası olan “0 850 460 8493” iletişim adresi sadece hafta içi ve 08:00 – 12:30 / 13:30 – 18:00 saatleri aralığında çalışmaktadır.

İDATA Resmi Tatil Günleri Hangileridir?

İDATA çalışma günleri hafta içi olarak belirlenmiştir. Ancak bunun yanında resmi tatil günlerinde de kurumun başvuru merkezleri ve genel müdürlük binası çalışmamaktadır. Bu resmi tatil günleri aşağıda belirtilmiştir.

GÜNAÇIK / KAPALI
1 Ocak 2023KAPALI
23 Nisan 2023KAPALI
1 Mayıs 2023KAPALI
19 Mayıs 2023KAPALI
31 Aralık 2023KAPALI

Bu resmi tatil günlerinin haricinde Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı tatilleri süresi boyunca da ofisler kapalı durumdadır. İdata ofislerinin adresleri aşağıda belirtilmiştir.

  • İstanbul Harbiye : İnönü Mah. Cumhuriyet Cad. No: 123 Giriş Kat Harbiye/Şişli – İstanbul
  • İstanbul Harbiye VİP : Cumhuriyet Cad. Dörtler Apt. No: 133 K: 1 D: 1 Harbiye/Şişli – İstanbul
  • İstanbul Altunizade : Altunizade Mah. Kısıklı Cad. Shibuya Sok. Sarkuysan – AK İş Merkezi A Blok No: 4/2 1. Bodrum 1 No’lu Ofis Üsküdar/İstanbul
  • Bursa : Muradiye Mah. Çekirge Cad. No: 31/A Sevilen Apt. Osmangazi – Bursa
  • Trabzon : İnönü Mah. Yavuz Selim Bulvarı Öztürkler Apt. No: 309 / A Ortahisar / Trabzon ( Fatih Devlet Hastahanesi Üstü, Tanjant Yolu Üzeri )

Bu yazımızda İDATA çalışma saatleri yani açılış saatleri ve kapanış saatleri hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İDATA ÇALIŞMA SAATLERİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, idata çalışma saatleri konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan idata çalışma saatleri duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.