İçişleri Bakanlığı Personel, Memur Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı yurdun iç güvenliğini ve asayişini sağlamak, kamu düzenini bağlı kuruluşları ile korumak, illerin genel idaresini düzenlemek, mahalli idareler üzerinde merkezi idare adına ve sayet makamı olarak nezarette bulunmak ve idari açıdan aldığı yasal tedbirlerle bu idarelerin gelişmelerine yardımcı olmak, halkın nüfus ve vatandaşlık işlemlerini yerine getirmek, olası savaş ve doğal afetler konularında sivil savunma hizmetlerini yürütmekle görevlidir. Bakanlık üstlenmiş olduğu bu görevleri merkez ve taşra teşkilatları aracılığıyla yerine getirir. İçişleri Bakanlığı faaliyetlerine ara vermeksizin devam etmek adına her sene çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmektedir. Yazımız devamında İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan bütün iş ilanları ile bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru tarihleri, başvuru şartları gibi detaylı iş başvurusu bilgileri yer almaktadır.

İçişleri Bakanlığı İş İlanları 2023

Türk Kamu Yönetimi içinde köklü bir yeri bulunan İçişleri Bakanlığı, Gerek Osmanlı imparatorluğu ve gerekse Cumhuriyet dönemlerinde değişen şartlara göre kendisini yenileyerek, Türk Devlet ve toplum hayatında önemli vazifeleri üstlenmiş ve bunları günümüze kadar yüz akıyla yerine getirmiş bakanlıklardan birisidir. İçişleri Bakanlığı her geçen gün artan görev ve sorumluluklarının bilincinde olup, bu görevleri icra etmek için yeni personellere ihtiyaç duymaktadır. İçişleri Bakanlığı bu kapsamda çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı gerçekleştirmeyi hedeflemektedir. Aşağıda Bakanlık tarafından yayınlanan en son, en yeni iş ilanları yer almaktadır. Bu ilanları nasıl takip edebileceğinizi ve nasıl anında iş başvurusu yapabileceğinizi ise yazımız devamında anlattık. • İçişleri Bakanlığı 1200 Personel Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • İçişleri Bakanlığı 1117 Büro Personeli Alımı İlanı İçin TIKLAYIN
 • İçişleri Bakanlığı Memur Alımı İlanı İçin TIKLAYIN

Ayrıca Bakanlığa bağlı bulunan kuruluşların ve ana hizmet birimlerine de çeşitli personel alımları gerçekleştirilecektir. Bunlar;

 • İller İdaresi Genel Müdürlüğü
 • Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü
 • KİHBİ Dairesi Başkanlığı
 • Dernekler Dairesi Başkanlığı
 • Avrupa Birliği ve Dış İlişkiler Dairesi Başkanlığı
 • Jandarma Genel Komutanlığı
 • Sahil Güvenlik Komutanlığı İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Emniyet Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Polis Akademisi
 • Sahil Güvenlik Akademisi
 • Kaçakçılık İstihbarat Koordinasyon Kurulu
 • Göç İdaresi Genel Müdürlüğü İş İlanları İçin TIKLAYIN
 • Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan iş ilanları içinde avukat, arşiv memuru, ab uzman yardımcısı, bekçi, güvenlik görevlisi, denetçi, iç denetçi, koruma memuru, gardiyan, engelli personel alımı, hizmetli, hemşire, kontrolör, müfettiş yardımcısı, mühendis, mütercim tercüman, sosyolog, teknisyen, tarihçi, tercüman, uzman gibi sayısız kadro ve pozisyon yer almaktadır. İlanlarda sınavsız, KPSS’siz ilköğretim mezunu, lise mezunu, ön lisans mezunu, üniversite mezunu adayların başvuru yapabilecekleri kadrolar bulunmaktadır. İlanların akabinde işe alınacak olan personeller sözleşmeli, kadrolu, geçici gibi statülerde barındırılacaklardır. Peki bu iş ilanlarına nasıl iş başvurusu yapabilirsiniz?

İçişleri Bakanlığı İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan veya yayınlanacak olan bütün iş ilanları www.devlette.com adresimiz üzerinde ve personel.icisleri.gov.tr adresi üzerinde yayınlanmaktadır. Tüm bu ilanları takip etmek, ilanlar yayınlandığında başvuru formu, başvuru tarihleri ve başvuru şartları gibi detaylı bilgileri öğrenmek ve ilanlara anında iş başvurusu yapmak için sosyal ağlardan bizleri takip etmelisiniz. İlanlar yayınlandığı anda tüm ilan detaylarını siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Harici olarak İçişleri Bakanlığı, ilanlar yayınlanmadan bünyesine yapılan başvuruları ise kabul etmemektedir. Bu sebepten dolayı İçişleri Bakanlığı bünyesinde çalışabilmek için ilanların yayınlanmasını beklemeli ve bahsedeceğimiz usul ve esaslar çerçevesinde başvurunuzu gerçekleştirmelisiniz. İçişleri Bakanlığı iş ilanları hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER İÇİŞLERİ BAKANLIĞI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, içişleri bakanlığı konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan içişleri bakanlığı duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.