İç denetçiler ne kadar para kazanıyorlar?

İç denetçi; bir firmanın neredeyse her bölümünü denetleyebilecek yetkiye sahip olan kişidir. İç denetçi bir kurumu; iş sağlığından performansa kadar her yönde denetleyebilecek yetkiye sahiptir. Bu yetkiler sayesinde yönetime sorunları ve yolunda giden durumları raporlama imkanı bulur. Bir firma büyüklüğüne göre tek bir denetçi bulundurabileceği gibi her departman için de bir denetçi bulundurma hakkına sahiptir. İç denetçi maaşları da bu durumdan etkilenmektedir.

İç denetçi maaşları 2023

İç denetçi maaşları; denetleyen kişinin ne kadar alanı denetlediği, performansı ve deneyimine göre aynı zamanda yeni işe başlıyorsa referansına göre değişiklik göstermektedir.Sertifika programlarını tamamlamış ve gerekli mercilerden yetkiyi almış Bakanlıklarda çalışan bir iç denetçinin maaşı yeni göreve başlarken net; 7000-10.000 TL arasındadır.

Özel sektörde çalışan ve işe yeni başlamış bir iç denetçinin maaşı serbest piyasa ekonomisi nedeniyle 5000-6500 TL arasında değişmektedir. Firma değişikliklerinde de bu rakamlar esas olsa da referanslarınız güçlüyse 6000-8500 TL arasında bir maaş ile işe başlamanız mümkündür.

Bazı kurumlarda iç denetçiler oldukça önemli bir misyona sahip oldukları için aylık maaşları CIA sertifikası ile birlikte 30.000 TL gibi rakamlara ulaşabilmektedir. Bu rakam devlet sektöründe çok daha azdır.

Çalıştığınız yerin büyüklüğü ve sizin görev aldığınız alan maaşınızı etkileyecektir. Sertifika programlarında başarı göstermeniz ve doğru geri bildirimlerde bulunmanız aranılan bir iç denetçi olmanızı sağlar. Bu yazımızda iç denetçi maaşları hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.  Ayrıca diğer yazımızdan iç denetçi nedir hakkında daha detaylı bilgilere de ulaşmanız mümkündür.


DİĞER İÇ DENETÇİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, iç denetçi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan iç denetçi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.