Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala hükümet tarafından sevindirici bir haber geldi. Buna göre uzun süredir PKK baskısı ile yaşamak durumunda olan binlerce aile ve evlerini terk etmek durumunda kalan binlerce vatandaşın rahat ve huzur dolu bir Ramazan Bayramı geçirebilmesi için 400 TL bayram yardımı yapılacağı öğrenildi.  Ramazan Bayramı yardımı kapsamında 10 bin aileye bu miktarın dağıtılması planlanıyor. Valilikler ve ilgili kurumlar yardım yapılacak aileleri tespit etmek için çalışmalarına şimdiden başlamış durumda.

400 TL Ramazan Bayramı Parası Nasıl Alınacak?

Ramazan Bayramı öncesi ailelere dağıtılacak olan 400 TL yardım parasının yanında, çocuk sahibi ailelere de 100 TL harçlık verilmesine karar kılındı. Yardımlar sadece bununla da kalmıyor. Hükümet ayrıca 400 Liraya ek olarak çocuklar için vereceği 100 TL paranın yanında bir de çok sayıda çocuğa bayram kıyafeti de alacak. Ramazan Bayramı için ayni ve nakdi yardımların tümü Kızılay tarafından dağıtılacak. Kızılay, Valiliklerce belirlenen ailelerde bulunan kadınların adına banka hesabı açacak ve ilgili yardım paralarının tümünü buraya yatıracak. Vatandaşlar kimlikleri ile bankaya giderek adlarına yatırılan Ramazan Bayramı yardımlarını alabilecekler.
DİĞER HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.