Hemşirelik, kişilerin, birey, aile ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme, hastalık halinde iyileştirme amacına yönelik bozulan sağlığı yeniden kazanma ve rehabilitasyonunu sağlama amacı ile bu hizmetleri yerine getirecek şekilde eğitiminin verildiği mesleğin adıdır. Hemşire ise bu mesleği yerine getiren kişilere denilmektedir. Ayrıca hemşirelik hakkında daha detaylı bilgilere hemşire nasıl olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Hemşireler üniversitelerin hastanelerinde, dispanserlerde, özel sağlık kurumlarında, fabrikalarda, okullarda, huzur evlerinde, kreşlerde ve daha çok sayıda alanda çalışma olanağı elde ederler. Çalışma alanlarının oldukça geniş olması bu mesleğe olan ilgili de arttırmaktadır. Bu mesleğe olan ilgilinin artmasında bir sebep ile hemşirelerin kazanmış oldukları paradır. Peki hemşireler ne kadar maaş alırlar?Hemşire maaşları ne kadardır?

Üniversitelerin hemşirelik bölümlerini veya liselerin sağlık bölümlerini bitirmiş olan kişiler hemşire olarak görev yapmaya başlayabilmektedir. Hemşireler oldukça zor koşullarda, yoğun olarak çalışmaktadırlar. Peki bu mesleği icra eden kişiler ne kadar maaş alıyorlar?  Öncelikle hemşirelerin maaşlarını devlet ve özel sektör olarak ayırmamız gerekmektedir. Genel itibariyle hemşirelerinde devlette yani kamuda elde etmiş oldukları gelir, özel sektöre göre daha fazladır. Bunun yanında hemşirelerin maaşları hizmet yılına göre yani deneyimine göre de farklılık göstermektedir.

Kamuda hemşire maaşları 8 bin ile 10 bin TL arasında farklılık göstermektedir. Kıdem yılı ve ek ücretlere göre bu maaşlar farklılık gösterir.

Özel sektörde ise hemşireler kamuya nazaran daha az maaş alırlar. Özel sektörde maaşlar oldukça fazla değişkenlik göstermektedir. Özel sektörde maaşlar 6 bin ile 8 bin arasında değişkenlik gösterir. Yine burada da deneyim yılınız önemlidir. Bu yazımızda hemşireler ne kadar maaş alırlar konusunda detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HEMŞİRE MAAŞLARI HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hemşire maaşları konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hemşire maaşları duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.