Harekat Memuru Maaşları Ne Kadardır?

Uçak harekat memuru, bir uçağın gelişinden gidişine kadar her türlü detayla ilgilenen havayolu personeline verilen isimdir. Uçakların güvenli bir şekilde havaalanını terk etmeleri için harekat memurları oldukça önemli görevler üstlenmektedirler. Temizlik, yakıt ikmali, uçağın ağırlığının planlanması ve buna göre yük dengesinin oluşturulması gibi elzem görevleri vardır. Ayrıca uçuş mürettebatı, havayolu temsilcisi ve operasyonlarla ilgili birimler arasında koordinasyonu yine hava harekat memuru sağlamaktadır. Havaalanı harekat memurluğu oldukça zor bir meslektir. Mesleğin getirdiği büyük sorumluluklar bulunmaktadır. Havaalanı harekat memurluğu hakkında merak edilen konulardan bir tanesi de ne kadar maaş aldıklarıdır. Peki harekat memuru ne kadar maaş alır?

Harekat Memuru Maaşları 2023

Uçuş harekat memuru, TGS, Havaş, Çelebi gibi yer hizmetleri sağlayan kurumlarda çalışabilmektedirler. Harekat memuru olmak için bu kurumlara başvuru yapmalı ve akabinde bir dizi yazılı ve sözlü sınav ile eğitim sürecini geçmelisiniz. Bu konu hakkında daha detaylı bilgilere Harekat Memuru Nasıl Olunur yazımızdan ulaşabilirsiniz. Peki harekat memuru maaşları ne kadar?Harekat memurları sektörde operation olarak anılmaktadırlar. Bu kişiler çalışmış oldukları kurumlara göre farklı maaşlar alabilirler. Ancak ortalama maaşları 8500 TL ile 11.000 TL arasında değişmektedir. Maaşlarına ek olarak yemek ücreti de ödenmektedir. Ayrıca dil tazminatı, mesai ücretleri gibi ek ödemeler de almaktadırlar.

Harekat memuru yoğun bir mesaiye sahip, düzenli hesaplama ve işlem yapan bir meslektir. Harekat memurları uzun yıllardır maaşlarının daha iyi şartlara getirilmesini istemektedir. Devlette.com olarak bu zorlu mesleğin mensuplarının daha yüksek maaş alması gerektiğini düşünüyoruz. Sizler de konu hakkında yorumlarınızı aşağıda yer alan yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz. Bu yazımızda zamlı, yeni, güncel, Ocak ve Temmuz ayı harekat memuru maaşları ile harekat memuru ne kadar para kazanıyor hakkında detaylı bilgiler verdik.


DİĞER HAREKAT MEMURU HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, harekat memuru konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan harekat memuru duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.