Vergi dairesi; kişilerden ve kurumlardan alınan vergilerin tüm işlemlerini yapan kurumdur. Vergi dairesi devlete bağlı olarak işleyişini sürdürmekte ve devletin çoğu gelirinin sağlanmasına yardımcı olmaktadır.

Hangi vergi dairesine bağlı olduğumu nasıl öğrenebilirim?

Vergi borcu ödeme gibi işlemleri her zaman yakınınızda bulunan vergi dairesinden yapmanız mümkün değildir. Vergi dairesi; ikamet adresinizin olduğu yere göre belirlenir, bu nedenle her zaman işlemlerinizi gerçekleştirmek için en yakın vergi dairesi yeterli olmayabilir. Bu durumda kişilerin bağlı olduğu vergi dairesini bilmesi ya da öğrenmesi gereklidir. Bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenebilirim diyenlerdenseniz birkaç yöntem mevcuttur.  1. Yöntem:
  • Vergi daireniz genel olarak ikametiniz neredeyse orada bulunmaktadır. Şirket ya da şahız olmanız bu konuda bir değişiklik olmasına neden olmamaktadır. İkamet adresinizin olduğu il ya da ilçede bulunan bir vergi dairesine gitmeniz sizin için ilk seçenek olmaktadır.
  1. Yöntem:
  • 444 0 189 vergi danışma hattı yardımı ile müşteri hizmetleri yardımı alabilir ve bağlı olduğunuz vergi dairesini öğrenebilirsiniz.
  1. Yöntem:
  • Gelir İdaresi sitesine girerek sorgulama yapmanız mümkündür. Arama kısmına bağlı olduğum vergi dairesi yazın ve karşınıza çıkan seçeneklerden formu doldurarak, gerekli bilgilere ulaşın.
  1. Yöntem:
  • Çok acil bir şekilde bu bilgiye ulaşmanız gerekiyorsa ve ilk iki seçenek sizin için zorsa o halde yapmanız gereken size en yakın vergi dairesine giderek, görevlilerin size yardımcı olmalarını istemek olacaktır.

Bu yazımızda hangi vergi dairesine bağlıyım, bağlı olduğum vergi dairesini nasıl öğrenirim konularında detaylı bilgiler sunduk. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER VERGİ DAİRESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, vergi dairesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan vergi dairesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.