Hangi Bankada Hesabım Var Nereden Öğrenebilirim?

Pek çok kişinin online takip konusunda sıkıntı yaşadığı şu dönemde, bankalarla ilgili olarak beklentileri çok daha iyi bir yapıda karşımıza çıkaracak bir çözüm sunuluyor. E Devlet üzerinden ön plana çıkarılan ve herkese hızlı bir şekilde sunulan banka hesabı sayısı öğrenme gibi çalışmalar için bu içeriğimizde size dair detaylı bir içerik oluşturduk. Aşağıdaki başlıklar ile kolaylıkla detaylara ulaşabilirsiniz.

  • Banka Hesabı Sayısını Nasıl Öğrenebiliriz?
  • E Devlet İle Banka Hesabı Sorgulama

Yukarıda yer alan başlıklar üzerinden ilerlerken bu konuya dair de gerekli çalışmaları sizlere sunmak istiyoruz. Bankalarla olan iletişime dair her bir yeniliği ve seçeneği sizin için ön plana çıkarmaya hazırız. Bankadaki hesap sayımı nasıl öğrenebilirim gibi soruların cevabını bu yazımızda sizlere detaylı olarak anlatmak istiyoruz.Banka Hesabı Sayısını Nasıl Öğrenebiliriz?

Özellikle yer yer insanların isteklerine dair bir seçenek ve çözüm üreten bankalar, bu konuya dair daha farklı ve ayrıntılı bir seçenek üzerinden gitmek istiyor. Size dair bütün bu çalışmaları ve farklı yaklaşımları kullanmanız açısından hizmetler üretiliyor. Hangi bankada hesabım var sorusu banka müşterilerinin zaman zaman aklına gelebilir.

Bunun temel sebebi ise bankaların hesaplar için uyguladıkları hesap işletim ücreti olduğu söylenebilir. Bankalar, kullanılsa da kullanılmasa da aktif olan tüm hesaplardan hesap işletim ücreti tahsil ediyor. Genellikle bankalarla ilişiği kesmek için mevcut hesap sayılarını görebilir ve buna özgü hareketlerle ilerleyebilirsiniz.

Hesapta para olmaması durumunda kişileri borçlandırıyor, hesaba ilk para girişinde bu tutarı tahsil ediyor. Bu konu pek çok tartışmalara sebep olsa da bankalar geri adım atmadığı için kullanıcılarımıza kullanmadıkları banka hesaplarını kapatmalarını tavsiye ediyoruz. Her bankada hesabınız olması yerine, en sık kullandığınız veya kredili ürünlerinizin bulunduğu bankaları tercih etmeniz daha mantıklı olacaktır. Bu yüzden yapılacak olan çalışmaları da doğrudan bu yönde incelemek işimize yarayacaktır.

Eylül 2013 Yasası Bankalarla Çalışmayı Kolaylaştırdı

Özellikle de Eylül 2013’de çıkarılan yasayla beraber bankalar, kişilerin hesaplarında herhangi bir hareket olmaması durumunda hesap işletim ücreti işletmeye başladı. Yani hesabınızı aktif olarak kullanıyor, sürekli para giriş çıkışı yapıyorsanız hesap işletim ücreti kesilmemesi oldukça doğal bir durum.

Fakat bu tam tersine aktif olmayan hesaplar için yeni bir borç yükü anlamına geliyor. Kullanılmayan banka hesabı sorgulama yöntemi de tam da burada ihtiyacımız olan yöntemlerden birisi. Eğer bankalarda açıp daha sonra unuttuğunuz hesaplar bulunuyorsa bunu öğrenmenin bir kaç yolu var. Bu yöntemler doğrudan bizi sonuca ulaştırmasa da, dolaylı yoldan istediğimiz bilgiye rahatlıkla ulaştıracaktır. Bu yüzden de yapılacak olan çalışmalarla banka sayısını öğrenebilir ve bu konuya ilişkin bir seçenek oluşturabilirsiniz.

Kullanılmayan banka hesabını sorgulamak için tek yapmanız gereken şey çözümleri ön plana çıkarmanız olacaktır. Bu konuda resmi bir hizmet bulunmuyor. Ama bankalardaki hesap sayınızı ya da hangi bankanın hangi şubesinde hesabınızın olduğunu kolaylıkla öğrenebiliyorsunuz. E Devlet üzerinden banka hesabı sorgulaması yaparak sizler de bu konuya dair gelişimleri organize edebilirsiniz.

Hangi Bankada Hesabım Var Öğrenme

Bunu öğrenmek için bankaları doğrudan arayarak bilgi alabilirsiniz örneğin. Aslında banka hesaplarını sorgulamanın en basit yolu bankaların müşteri hizmetlerini aramaktan geçiyor. Eğer bankalarda hesabınız olduğunu düşünüyorsanız, müşteri hizmetlerini arayarak bu konu hakkında detaylı bilgi alabiliyorsunuz.

Bu konuda düzenli çalıştığınız banka var ise bunu zaten bilirsiniz. Zaten bankaları aradığınızda banka size adınızla hitap ediyorsa hesabınız olduğunu anlayabilirsiniz. Ayrıca bankalarda hesabınız olmadığını düşündüğünüz halde bazı bankalar sizlere bilgilendirme mesajı gönderiyorsa, bu bankaları da arayarak hesabınız olup olmadığını sorgulayabilirsiniz. Aynı zamanda iletişim izinlerini de değiştirerek bir daha mesaj atmamalarını sağlayabilirsiniz. Bu yüzden eskiden dahil olduğunuz, çalıştığınız ama zaman içerisinde değişken bir süreç ile ön plana çıkarılan bütün çözümleri de tek bir tıklama ile kullanmaya başlayabilirsiniz. Bunun için de e devlet banka hesap sayısı sorgulama gibi konuları görmeniz işinize yarayacaktır.

E Devlet İle Banka Hesabı Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet ile ilgili olarak banka hesabı sorgulama süreçlerini güncel olarak sizlere sunmak istiyoruz. İlk olarak E-devlet kullanıcı şifreniz bulunuyorsa e devlet hesabınıza giriş yapmanız gerekiyor. Bu girişi yaptıktan sonra da gerekli aşamaları incelemeniz lazım.

  • https://www.turkiye.gov.tr/bddk-mevduatkatilim-fonu-hesabi-bulunan-banka-sorgulama adresinden giriş yaptıktan hangi bankalarda hesabınız var kolaylıkla öğrenebilirsiniz.  Vermiş olduğumuz sayfaya girmenizin ardından TC kimlik numaranız ve şifreniz ile E-Devlete giriş yaptıktan sonra “yukarıdaki bilgilendirme yazısını okudum kabul ediyorum” bölümünü işaretlemelisiniz. Akabinde karşınıza açık hesabınızın bulunduğu bankaların listesi gelecektir.

Bu aşamalar ile birlikte rahatlıkla banka hesabınızı sorgulayabilir ve bütün detayları öğrenebilirsiniz. E Devlet banka hesaplarımı sorgulamak gibi bir beklenti ve arayış içindeyseniz, bu yazımız size faydalı olacaktır. Şimdiden kolay gelsin dileklerimizi iletiyoruz.


DİĞER BANKA HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, banka konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan banka duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.