Halk Süt Projesi Nedir, Ne Demektir?

Süt, içermiş oldukları çok sayıda besin maddesinden dolayı tüm memeli canlılarda organizmanın gereksinimlerini karşılayabilen hayati temel bir gıdadır. Bu yüzden özellikler çocukların gelişimleri açısından süt tüketmeleri gerekmektedir. İstanbul Büyükşehir Belediyesi, çocukların en temel gıdalarından bir tanesi olan süte ulaşabilmeleri adına Halk Süt Projesini hayata geçirdi. Halk Süt Projesi ile tamamen ücretsiz bir şekilde ihtiyaç sahibi ailelere süt dağıtımı gerçekleştirilmektedir. Proje kapsamında ilk etapta aylık 750 bin litre süt dağıtımının gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. Dağıtımlar İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun katılımı ile 16 Ekim tarihinde başladı.

Halk Süt projesi kapsamında dağıtımın gerçekleştirildiği sütler, İzmir ilimizde Tire’de bulunan Tire Süt Kooperatifi’nden alınmaktadır.  Kooperatifin bu alanda deneyimi bilinmektedir. Halk Süt kapsamında her hafta çocuk başına 2 litre süt verilmektedir. Bu sütler çocuk sayısına göre aylık ya da 15 günlük süreler içerisinde İBB ekiplerince teslimatı gerçekleştirilmektedir. Vatandaşların en çok merak ettiği konuların başında ise Halk Süt Projesi kapsamında süt alıp alamayacakları konusu geliyor. Peki vatandaşlar ücretsiz süt dağıtımından faydalanmak için nereye nasıl başvuru yapabilirler?Halk Süt Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Halk Süt dağıtımı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi bünyesinde kayıtlı olan yardıma muhtaç ailelere yapılmaktadır. Faydalanmak için ayrıca bir çocuğunuzun olması gerekmektedir. Çünkü süt dağıtımında çocuklar esas alınmış ve onların gelişimlerini eksiksiz tamamlamaları hedeflenmiştir. Şayet bu şartları sağlıyorsanız ve listede yoksanız sizler de başvuruda bulunabilirsiniz. Bunun için İBB Beyaz Masa telefon numarası olan 153’ü arayarak talepte bulunabilirsiniz. Alo 153’ü aradıktan sonra halk sütten faydalanmak istediğinizi belirtmelisiniz.

Bu yazımızda halk süt nasıl alınır, halk süt başvurusu nasıl yapılır, halk süt almak istiyorum nasıl alırım, İstanbul halk süt başvurusu, Halk sütü kim üretiyor hakkında detaylı bilgiler verdik. Konu hakkında soru, sorun ya da görüşlerinizi yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HALK SÜT HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, halk süt konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan halk süt duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.