Hakkari Belediyesi Personel Alımı Yapacak Mı?

Hakkari, ülkemizin doğusunda yer alan tarihi ve kültürel zenginlikleri ile önemli bir ilimizdir. 2023 yılı itibariyle nüfusu 280 bini aşmış durumdadır. Hakkari son yıllarda gelişim açısından diğer illerimizin gerisinde kalmıştır. Bunda terör ve doğu illerine yapılan yatırımların az olması gibi çeşitli etkenler vardır. Hakkari Belediyesi bu durgunluğun önüne geçmek adına son yıllarda önemli çalışmalar ve atılımlar yapmaktadır. Vatandaşlar bu çalışmaların bir parçası olarak Hakkari Belediyesi bünyesine herhangi bir personel alımı, eleman alımı, işçi alımı veya memur alımı gerçekleştirilecek mi merak ediyorlar. Bu yazımızda Hakkari Belediyesi açık  pozisyonları, güncel iş ilanları ve bu ilanlara ait iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi detaylı bilgiler yer almaktadır.

Hakkari ili nüfusunun büyük çoğunluğu tarım ve hayvancılıkla geçimini sürdürmektedir. Bunun yanında Yüksekova Süt Fabrikası, Şemdinli Tekel Yaprak Tütün Bakımevi gibi fabrikalar da yine bu ilimizde bulunmaktadır. Hakkari ilinde son yıllarda ekonomik durgunluk ve sanayinin az olması sebebiyle işsizlik oranlarında ciddi yükselişler gözlemlendi. Hakkari Belediyesi bu durumun önüne geçmek adına İŞKUR ile çeşitli ortak çalışmalara gitti ve şehre sanayi yatırımlarının arttırılması için çalışmalarını hızlandırdı. Bu bağlamda şehirde meslek edindirme kurslarının sayısı ve niteliği arttırıldı. Bunun yanında da Hakkari Belediyesi bünyesine şehirdeki belediyecilik faaliyetlerinin aksamadan sürdürülebilmesi adına çok sayıda personel alımı, eleman alımı, memur alımı ve işçi alımı yapılması gündeme taşındı. Ayrıca bu alımlar sadece il merkezinde değil aynı zamanda aşağıda saymış olduğumuz ilçelerde de gerçekleştirilecek.  • Çukurca
  • Şemdinli
  • Yüksekova

Hakkari Belediyesi tarafından yapılması planlanan çok sayıda memur ve personel alımı ilanlarında ilköğretim mezunu, lise mezunu veya üniversite mezunu adayların iş başvurusu yapabilecekleri kadro ve pozisyonlar bulunuyor. İlanlarda bekçi, güvenlik görevlisi, sekreter, büro memuru, zabıta, itfaiye memuru, şoför, forklift operatörü, mimar, mühendis, teknisyen, bekçi gibi çok sayıda kadro ve pozisyon yer alıyor. Adaylar ilanlar sonucunda kadrolu, geçici, sözleşmeli ve daimi gibi statülerde istihdam edilecekler. Adayların bu ilanlara nasıl iş başvurusu yapabileceklerini haberimiz devamında anlattık. Aşağıda da Hakkari ilimizde son dönemde verilmiş kamu iş ilanları bulunmaktadır.

Hakkari Belediyesi Güncel İş İlanları 2023

Facebook Üzerinden Hakkari İline Ait İş İlanlarını Takip Edebilmek İçin TIKLAYIN

Hakkari Belediyesi İş Başvurusu Nasıl, Nereden Yapılır?

Hakkari Belediyesi tarafından yapılması beklenen çok sayıda personel alımı için iş ilanları henüz yayınlanmadı. İlanların kademeli olarak 2023 senesi içerisinde yayınlanması bekleniyor. İlanlar yayınlanmaya başlandığında iş başvuru formu, başvuru şartları ve başvuru tarihleri gibi tüm ilan detayları www.devlette.com adresimiz üzerinde yer alacak. Bu ilanları kaçırmamak ve anında iş başvurusu yapabilmek için tek yapmanız gereken sosyal ağlardan bizleri takip etmek. İlanlar yayınlandığında sitemiz üzerinden ve sosyal ağlardan gerekli duyuruları siz değerli okurlarımız ile paylaşacağız. Bu ilanları beklemeden de Hakkari Belediyesi iş başvurusu yapabilirsiniz. Bunun için belediye binasında yer alan insan kaynakları departmanına özgeçmişiniz ile başvuruda bulunabilirsiniz. Ancak buraya yapacak olduğunuz başvurular da sadece pozisyonunuzda iş ilanı yayınlandığında değerlendirilmeye alınacaktır. Bu sebepten yapacak olduğunuz başvurular çoğu zaman “Şu an için herhangi bir personel alımı bulunmamaktadır.” denilerek geriye çevrilebilir. Bu duruma düşmemek adına ilanların yayınlanmasını beklemenizi önermekteyiz. Hakkari Belediyesi iş ilanları hakkında soru, sorun ya  da görüşlerinizi ise yorum bölümümüzden dile getirebilirsiniz.


DİĞER HAKKARİ BELEDİYESİ HABERLERİNİ ÖNCE SİZE GÖNDERELİM!

Devlette.com, hakkari belediyesi konusunda tüm yeni haberleri ve duyuruları çok yakından anlık olarak takip etmektedir ve bu bildiriler ilk olarak bu sitede yayınlanmaktadır. Bu nedenle devlette.com'un yayınladığı haberleri takip etmeniz ve hızlı adım atmanız yararınıza olacaktır. Devlette.com'dan yapılan hakkari belediyesi duyurularını ve haberlerini en önce siz almak istiyorsanız aşağıdaki kanallardan bize abone olabilirsiniz.